Tom Morello w nowej piosence Babymetal. Z takiej mieszanki musi powstać coś niezwykłego

i

Autor: YouTube / AUG/FaceToFace/REPORTER

Tom Morello w nowej piosence Babymetal. Z takiej mieszanki musi powstać coś niezwykłego

2023-08-21 11:26

Jeżeli ktokolwiek jeszcze na świecie może trwać w przekonaniu, że japońska grupa to jakaś parodia ciężkiej muzyki to powinien posłuchać najnowszego singla grupy. Od początku zespół opierał się na kontrastach i łączył cukierkową estetykę dziewczęcej mangi i anime z technicznym metalem. Najnowsza odsłona projektu idzie jednak o krok dalej. Do grupy dołączyła nowa wokalistka, a za sprawą współtwórcy Rage Against The Machine ten singiel tnie jak samurajska katana.

Gdy w 2010 sformowano zespół wielu ortodoksyjnych fanów nie kryło wrogości do projektu, który wyglądał na skrojony w gabinetach producentów tylko po to by wyciągać kasę od fanów. Na całym świecie grupa spotykała się zarówno z komentarzami pełnymi zachwytu z jednej, jak i dezaprobaty z drugiej strony. Choć trzonem Babymetal są trzy tańczące wokalistki, to warto pamiętać, że towarzyszą im prawdziwi muzycy działający pod nazwą Kami Band. Na wspólne trasy japońską grupę zabierali między innymi z Lordi, Sabaton, wspierał ją także Rob Halford z Judas Priest, z którym na jednej scenie grali w 2016 roku.

Po 13 latach od powstania Babymetal nie są już tymi samymi dzieciakami. To tego skład się zmienił, miejsce Yuimetal zajęła Momometal. Cała trójka skończyła 20 lat i w najnowszej piosence odchodzi od klimatu „kawaii” czyli słodziutkiego. Wygląda na to, że Babymetal dojrzewa, a wraz z nim ich muzyka. Kawałek „METALI!!!” od samego początku atakuje słuchaczy potężnym riffem zestrojonych nisko gitar, którym towarzyszy tradycyjny japoński instrument strunowy: shamisen. Tak, jak zapowiadaliśmy wcześniej, gościnnie pojawia się tu Tom Morello i jego gitarowych eksperymentów nie da się pomylić z niczym innym. Od zawsze był to człowiek, dla którego granie na gitarze to za mało, trzeba z jej pomocą tworzyć dźwięki, które zbliżają ją wręcz do syntezatora. Robił to w RATM, robi i tutaj. Polecamy zatem ten nowy singiel licząc, że grupa szybko wróci do Polski, bo ich ostatni koncert wypadł doskonale.

System of a Down - 5 ciekawostek o debiutanckiej płycie zespołu | Jak dziś rockuje?