Ghost

i

Autor: Wikimedia Commons/ultimate-guitar.com

Wiadomości

Tobias Forge (Ghost) o pracy nad filmem "Rite Here, Rite Now": "To było gigantyczne przedsięwzięcie"

Na wielkie ekrany trafił film "Rite Here, Rite Now" sygnowany przez zespół Ghost. Tobias Forge, lider szwedzkiej formacji, przyznał, w jednym z wywiadów, że prace nad całością były dość wyczerpujące.

Tobias Forge (Ghost) opowiedział o pracy nad filmem "Rite Here, Rite Now"

Koncertowy film od zespołu Ghost, zatytułowany "Rite Here Rite Now", jest właśnie wyświetlany kinach na całym świecie (również w Polsce). Światową premierę miał natomiast 18 czerwca w Londynie.

Nie jest to typowy film koncertowy. Łączy on materiał zarejestrowany w trakcie dwóch koncertów Ghost w Los Angeles, które odbyły się we wrześniu 2023 roku, z filmową fikcją. Całość została wyreżyserowana przez Tobiasa Forge'a, lidera szwedzkiego zespołu, i Alexa Rossa Perry'ego (znanego chociażby z "Her Smell”). 

Gene Simmons - „Rock nic nie znaczy - teraz rządzi Taylor Swift”. Ma rację?

Przy okazji premiery całości, Forge udzielił wywiadu portalowi "Rock Sound", w którym przyznał, że prace nad "Rite Here Rite Now" były dość wyczerpujące. 

– Jak każde gigantyczne przedsięwzięcie, dało nam sporo radości, ale było ono także wyczerpujące. Przyzwyczaiłem się do dotrzymywania terminów, ale kręcenie filmów to zdecydowanie coś większego... Album możesz wydać, ludzie go kupią bądź też nie, a kina są trochę jak sale koncertowe, trzeba sprzedać bilety. Nie można więc po prostu przesunąć premiery filmu o tydzień. Jeśli nie dostarczysz tego na czas, wszystko opóźni się o jakieś miesiące. Skupialiśmy się na tej dacie, celowaliśmy w nią od dziewięć miesięcy. Poczułem więc ogromną ulgę – powiedział lider Ghost. 

Wcześniej natomiast Tobias Forge, cytowany w informacji prasowej, przyznał: – Kiedy ponad dziesięć lat temu Ghost podpisał kontrakt z Loma Vista, Tom Whalley [właściciel i dyrektor generalny wytwórni - przyp. red.] zapytał mnie, jaka jest historia zespołu. Uważał, że opowiadanie historii jest niezbędne, aby zaangażować nowych fanów. Powiedziałem, że ponieważ jesteśmy nowym "dziecięcym" zespołem i, co ważniejsze, anonimowym, nie istniała przekonująca historia do opowiedzenia. W każdym razie, powiedziałem mu, że jeśli chce historii, mogę ją wymyślić. Ten film jest właśnie owocem tamtej rozmowy. 

Ghost udostępnił nowy utwór

Przy okazji premiery filmu "Rite Here Rite Now" zespół Ghost udostępnił premierowy utwór, który znajdzie się na ścieżce dźwiękowej do obrazu. Chodzi o kompozycję zatytułowaną "The Future Is A Foreign Land", która jest "nowo odkrytą piosenką z 1969 roku". Jest to ostatnia część trylogii, na którą składają się utwory stylizowanych na późne lata sześćdziesiąte (chodzi w tym przypadku o wcześniej wydane "Mary On A Cross" i "Kiss The Go-Goat"). 

Wspomniana ścieżka zostanie wydana 26 lipca nakładem Loma Vista Recordings (w różnych formatach: CD, 2LP). Będzie zawierała 18 utworów. 

Tony Iommi wskazał najważniejsze riffy Black Sabbath. Oto one: