To koniec The Who? Słowa Rogera Daltreya wprawiły fanów w osłupienie

i

Autor: Materiały prasowe Zespół The Who zakończy działalność?

To koniec The Who? Słowa Rogera Daltreya wprawiły fanów w osłupienie

2024-01-15 10:23

Zespół The Who uznawany jest za jeden z najważniejszych w historii muzyki rockowej, a szczyt jego sławy przypadł na lata 70. Choć dziś w składzie grupy pozostali już tylko Pete Townshend i Roger Daltrey, to ta koncertowała jeszcze latem ubiegłego roku. Po zakończeniu trasy pojawiły się pytania, co dalej z The Who, a sami muzycy chyba nie mają w tym zakresie żadnych złudzeń.

Po latach przerwy zespół The Who zdecydował się powrócić na światowe sceny w 1999 roku, a jego skład tworzyli wtedy Roger Deltrey, Pete Townshend, John Entwistle i Zark Starkey. Niestety, już trzy lata później zmarł basista, jednak pozostali muzycy zdecydowali się kontynuować działalność, czego następstwem były dwa albumy: Endless Wire i Who i cała masa koncertów. Te ostatnie miały miejsce wiosną i latem ubiegłego roku i odbywały się głównie na terenie Wielkiej Brytanii, po ich zakończeniu jednak pojawiło się pytanie "co dalej?".

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Pete Townshend o przyszłości The Who

W grudniu temat ten skomentował Pete Townshend. Gitarzysta w rozmowie z Record Collector otwarcie stwierdził, że tak naprawdę nie wie, co dalej z zespołem. Choć zaznaczał wtedy, że żadne ustalenia nie zostały poczynione, ubiegłorocznej trasy z pewnością nie można interpretować jako tej ostatniej i że ma kilka pomysłów na to, co można by jeszcze zrobić w ramach tak legendarnej formacji, to przyznał, że nie odbył jeszcze rozmowy z Daltreyem i dodał, że "z pewnością to koniec pewnej ery".

To koniec The Who?

Teraz głos zabrał wokalista. Roger Daltrey udzielił wywiadu dla "The Times", w którym także pojawił się temat przyszłości The Who. Muzyk potwierdził, że nie rozmawiali o tym z Townshendem, zaznaczył jednak, że nie pisze żadnej nowej muzyki i nie ma tego w planach na najbliższą przyszłość. Wokalista przyznał, że to najwyższy czas na to, by spotkać się w ramach zespołu i coś ustalić, dodał jednak, że "ta część jego życia już się skończyła".

Townshend i Daltrey na pewno wystąpią jeszcze razem w ramach wydarzenia Teenage Cancer Trust, kuratorem którego od lat był wokalista, całkiem niedawno poinformował on jednak, że zdecydował się zrezygnować z tej funkcji. Ostatnia impreza charytatywna pod jego wodzą odbędzie się w dniach 18-24 marca tego roku, a organizacja ogłosiła, że będzie ona celebrować właśnie osobę ustępującego kuratora.