Blur

i

Autor: VALERIE MACON/AFP/East News

Wiadomości

To koniec Blur? Damon Albarn: "Jest to prawdopodobnie nasz ostatni koncert"

Wygląda na to, że formacja Blur, ponownie, zniknie. Damon Albarn, lider zespołu, przyznał w trakcie występu na festiwalu Coachella, że "jest to prawdopodobnie nasz ostatni koncert".

Czy to koniec Blur? Damon Albarn z ważnym komunikatem

W lipcu ubiegłego roku, po dłuższej przerwie wydawniczej, na rynku ukazał się kolejny studyjny album formacji Blur zatytułowany "The Ballad of Darren". Dziewiąty krążek grupy dowodzonej przez Damona Albarna spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, zarówno ze strony dziennikarzy, jak i fanów. 

Mogłoby się więc wydawać, że entuzjastyczne przyjęcie albumu sprawi, że grupa nie zniknie szybko ze sceny, a kolejny krążek będzie kwestią czasu. Nic bardziej mylnego... 

Od tej piosenki zaczął się rock'n'roll? Historia powstania utworu "Maybelline"

20 kwietnia zespół zagrał drugi koncert w ramach tegorocznego festiwalu Coachella. Muzycy zagrali łącznie 13 kompozycji. Kiedy przygotowywali się do wykonania "Tender", ostatniej piosenki tego wieczoru, Albarn zwrócił się do publiczności następującymi słowami: – W duchu przejrzystości i prawdy jest to prawdopodobnie nasz ostatni koncert

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku lider Blur, w wywiadzie dla francuskiego "Les Inrockuptibles", przyznał że jest zaszczycony przyjęciem płyty, tym, że mógł ponownie śpiewać utwory Blur i stanąć na scenie z pozostałymi członkami grupy, ale to wszystko, co działo się wokół formacji to "dla niego za dużo". –Nie mówię, że nie zrobię tego ponownie, to był wspaniały sukces, ale nie zastanawiam się nad przeszłością – dodał Albarn. 

Najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify. Oto TOP10: