To basistka z piekła rodem właśnie zaskoczyła swoich fanów! Po godzinach pomaga innym

i

Autor: Facebook / Mia Winter Wallace

To basistka z piekła rodem właśnie zaskoczyła swoich fanów! Po godzinach pomaga innym

2023-11-20 12:43

Przyglądając się jej koncertowym zdjęciom i wizerunkowi w teledyskach można by pomyśleć, że jedyna forma pomocy, do jakiej jest zdolna to skracanie innym cierpienia. To jednak nieprawda!

Mia Winter Wallace swój pseudonim artystyczny zapożyczyła z filmu „Pulp Fiction” Quentina Tarantino, jednak jej polem muzycznym wcale nie jest ani surf rock, ani funky ani country, które między innymi można usłyszeć na ścieżce dźwiękowej obrazu. Mia gra metal, wręcz żyje metalem. Można ją zobaczyć w wielu znanych składach, najczęściej jako basistkę koncertową i sesyjną. Ma także swój kanał na YouTube. Mogliście ją widzieć między innymi w szeregach grupy Nervosa…

…albo z legendą black metalu – Abbathem.

Tym razem jednak zaskoczyła wszystkich fanów informacją na Facebooku. Okazuje się, że wojownicza basistka po godzinach zajmuje się… ratownictwem medycznym. Opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widzimy ją w hali sportowej, gdzie jako wolontariuszka Czerwonego Krzyża pomaga medykom.

Mia nie jest jedynym przykładem łączenia rockowej pasji z pomaganiem innym. Wśród znanych muzyków, którzy mają związki z medycyną są także: James Lilja (pierwszy perkusista The Offspring z doktoratem z ginekologii) czy świetny polski kardiolog i zarazem kompozytor oraz wokalista – Jakub Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar. W USA swego czasu głośno było także o rockowej kapeli Help the doctor z Kalifornii, która składała się z samych chirurgów.

Green Day - 5 ciekawostek o albumie "American Idiot" | Jak dziś rockuje?