Therapy? i Bokassa na koncercie w Polsce! Gdzie i kiedy pojawią się zespoły?

i

Autor: Materiały prasowe Therapy? i Bokassa w Polsce! [DATA, MIASTO, BILETY]

Therapy? i Bokassa na koncercie w Polsce! Gdzie i kiedy pojawią się zespoły?

2023-03-31 12:29

Kultowa formacja z Irlandii Północnej - Therapy? wystąpi w listopadzie na jedynym koncercie w Polsce, który odbędzie się w warszawskim klubie Proxima! W roli supportu zobaczymy norweską grupę Bokassa.

Założone w 1989 roku Therapy? już od ponad 3 dekad wytycza swoją własną ścieżkę - zaczynając od noise rockowych mini albumów “Babyteeth” oraz “Pleasure Death”, przez chyba najbliżej definiujące kierunek muzyczny tria, wydane w połowie lat 90. “Troublegum” oraz “ Infernal Love”, na kultowym statusie w nowym tysiącleciu kończąc. Budowany na różnorodnych wzorcach i niepohamowanej żądzy posuwania się do przodu zespół szybko zyskał reputację niesamowicie zaangażowanego, czym skupił swoją uwagę wytwórni A&M w 1992 roku, a w czasie współpracy z jednym z majorsów wiele singli Therapy?, w tym m.in. “Teethgrinder”, “Screamager”, “Nowhere” czy “Stories”, znalazło się w notowaniu UK Top 40. W ramach współpracy z brytyjskim dziennikarzem muzycznym Simonem Youngiem w 2020 ukazała się biografia zespołu “So Much For The 30 Year Plan”, a już w maju światło dzienne ujrzy najnowszy, już 16 w dorobku album grupy - “Hard Cold Fire”.

Jako support zobaczymy norweski stoner-punkowy zespół Bokassa. Formacja występowała na największych festiwalach w Europie (Wacken, Download, Hellfest), supportowała takie nazwy jak Mastodon, Judas Priest oraz Metallikę na jej stadionowej trasie po Europie i Wielkiej Brytanii. W 2021 roku Norwegowie wydali swój trzeci album “Molotov Rocktail”.  który zawędrował na 18. pozycję najlepiej sprzedających się albumów w ich kraju. Skoro sam Lars Ulrich opisał ich jako “insanely fucking cool”, to wiecie, że do Proximy nie należy się spóźnić

Pozytywne umysły to największe inspiracje! Smash Into Pieces dla Eski Rock

Therapy? i Bokassa w Polsce! [DATA, MIASTO, BILETY]

THERAPY?

  • Support: Bokassa
  • 14.11.2023
  • Warszawa, Proxima
  • BILETY: winiarybookings.pl