The Smashing Pumpkins

i

Autor: Materiały prasowe

ze świata rocka

The Smashing Pumpkins już w pełnym składzie! Oto nowa gitarzystka zespołu

2024-04-29 10:36

Pod koniec ubiegłego roku zespół The Smashing Pumpkins ogłosił, że po kilku latach z grą w nim żegna się gitarzysta Jeff Schroeder, który zdecydował się skupić na innych aktywnościach zawodowych. Grupa rozpoczęła poszukiwania, a zgłoszenie mógł przesłać tak naprawdę każdy, a chętnych było naprawdę wielu - i wiele! Właśnie poznaliśmy nową gitarzystę The Smashing Pumkins.

Pod koniec października ubiegłego roku zespół The Smashing Pumpkins ogłosił odejście gitarzysty Jeffa Schroedera. Muzyk dołączył do składu w 2007 roku w trakcie pracy nad doktoratem z literatury porównawczej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles i brał udział w nagraniach pięciu płyt: Oceania, Monuments to an Elegy, Shiny and Oh So Bright, Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun., Cyr i najnowszej, Atum: A Rock Opera in Three Acts, która ukazywała się na przełomie 2022 i 2023 roku. Jako powód odejścia podano chęć podążania przez Jeffa "inną ścieżką".

Na początku tego roku okazało się, że formacja zdecydowała się przeprowadzić otwarte poszukiwania nowego gitarzysty bądź gitarzystki, a zgłoszenia na podany adres mailowy mógł przesłać każdy. W ten sposób grupa już po dwóch tygodniach miała aż dziesięć tysięcy zgłoszeń i po pewnym czasie zamknęła proces rekrutacji. Pół roku po odejściu Jeffa wiemy już, kto zastąpi go w składzie!

Grunge’owe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Nowa gitarzystka The Smashing Pumpkins!

Zespół zamieścił w swoich socialach oświadczenie, w którym poinformował, że nową gitarzystką The Smashing Pumpkins została Kiki Wong. Znana ze współpracy m.in. z Taylor Swift i Usherem artystka dołącza do składu, który obecnie tworzą Billy Corgan, Jimmy Chamberlin i James Ihy oraz muzycy koncertowi: Jack Bates i Katie Cole.

Sama Kiki również zamieściła apel, w którym opisała, ile znaczy dla niej dołączenie do The Smashing Pumpkins:

Nigdy nie myślałam, że 15-letnia ja, grająca na gitarze metalowej w swojej sypialni, doświadczy takiej chwili. To pokazuje, że ciężka praca i wytrwałość naprawdę się opłacają, zwłaszcza, jeśli jesteś gotowy pokonać trudności, więc nigdy nie trać nadziei - napisała Kiki.

Rock to męska sprawa? Potrzymaj mi kostkę! Te gitarzystki rzucają na kolana!