The Rolling Stones z fragmentem nowości, Don't Get Angry With Me! Fani byli wściekli!

i

Autor: Screen z Instagrama/therollingstones Nadchodzą nowości od The Rolling Stones

The Rolling Stones z fragmentem nowości, "Don't Get Angry With Me"! Fani byli wściekli!

2023-09-04 12:00

Świat ciężkich brzmień odlicza dni do środy, do godziny 15:30 czasu polskiego. To wtedy legendarny zespół The Rolling Stones przekaże wszystkim wyczekiwane od miesięcy wieści. Zostały jeszcze dwa dni, ale pewne informacje są już znane, w tym... fragment nowej kompozycji! Niestety, nie wszystko poszło gładko...

Już od ubiegłego roku mówiło się o tym, że Panowie z The Rolling Stones planują wielki powrót z zupełnie nową muzyką, która złoży się na wyczekiwany od lat album. Wieści te dość szybko potwierdzili zarówno Ronnie Wood i Keith Richards, tygodnie mijały, a do mediów zaczęły trafiać coraz to nowe informacje. Potwierdzono, iż producentem krążka został Andrew Watt, plotkowano o gościnnym pojawieniu się na nim eks Beatlesów - Ringo Starra i Paula McCartneya. Ostatecznie sam zespół zdradził, że to ostatni ze wspomnianych rzeczywiście brał udział w nagraniach, sam Paul dodał, że zagrał w aż dwóch utworach. Wciąż niepotwierdzony jest udział w tworzeniu materiału byłego basisty, Billa Wymana, wiadomo jednak, że na albumie usłyszmy partie perkusji, nagrane jeszcze przez zmarłego w 2021 roku Charliego Wattsa, w pracach brał także udział muzyk koncertowy Stonesów, Steve Jordan.

Co tam w środku gra? Keith Richards

Pierwsze wieści na temat nowej płyty The Rolling Stones

Coś zaczęło się ruszać pod koniec sierpnia, a dokładnie w środę 30 sierpnia. Tego dnia uruchomiona została strona internetowa, sygnowana hasłem "Hackney Diamonds", na której można zapisać się do specjalnego newslettera i na której odbywa się wielkie odliczanie. Wiadomo już, że zegar zatrzyma się w środę 6 września o godzinie 15:30 czasu polskiego. Jeszcze wcześniej zaś w angielskiej gazecie "Hackney Gazette" pojawiła się reklama, opisywana jako zamieszczona przez tajemniczą firmę, o nazwie "Hackney Diamonds". Jej tekst nawiązuje do różnych kultowych kompozycji zespołu, w tym (I Can't Get No) Satisfaction, a na dole ogłoszenia znajduje się nazwa zespołu i rok jego powstania oraz dopisek "oficjalne otwarcie we wrześniu 2023".

Zapowiedź od The Rolling Stones i wściekłość fanów!

Sam zespół zdaje się potwierdził już niejako pogłoski na temat startu nowej ery, publikując zarówno subtelną, ale jakże klimatyczną., zdaje się, zapowiedź albumu oraz zdjęcia wlepek z różnych części świata, przedstawiające hasło "Don't Get Angry With Me", a w opisie dając link do strony pod tą samą nazwą. W założeniu, fani mieli po jej otworzeniu usłyszeć fragment nowej piosenki, link jednak... nie działa! Fani nie kryli wściekłości całą sytuacją, dając temu wyraz w komentarzach.

Fragment nowej muzyki!

Formacja odpowiedziała więc na te głosy, publikując już w social mediach fragment nadchodzącej kompozycji. Posłuchajcie poniżej - chwytliwy riff i klimat zdają się zapowiadać coś genialnego! Ten sam materiał udostępnił u siebie Andrew Watt. Przypomnijmy, iż nadchodzące wydawnictwo The Rolling Stones będzie pierwszym od 2005 roku, od wydania A Bigger Bang, a więc od osiemnastu (!) lat, na którym znajdzie się oryginalny materiał.