Największe hity The Police na winylu!

i

Autor: Materiały prasowe Nowość dla fanów The Police

The Police - kultowy utwór zespołu z MILIARDEM wyświetleń w serwisie YouTube!

2022-10-19 13:21

Teledysk The Police do utworu „Every Breath You Take” przekroczył miliard odtworzeń na YouTubie, co czyni go 225. klipem, który osiągnął ten imponujący wynik.

Pośród wielu hitów zespołu, „Every Breath You Take” jest jednym z ich najbardziej znanych utworów. Wydany w 1983 roku, ale wrzucony na kanał grupy zaledwie 12 lat temu, teledysk jest siódmym wideo z lat 80., które osiągnęło miliard wyświetleń. Nakręcony w czerni i bieli teledysk skupia się wokół tria wykonującego piosenkę – ze Stingiem śpiewającym i grającym na kontrabasie, Andym Summersem na gitarze i Stewartem Copelandem na perkusji. Zespołowi towarzyszy sekcja smyczkowa i fortepian.

Niekończąca się popularność "Every Breath You Take"

W 2019 roku „Every Breath You Take” został uznany za najczęściej wykonywaną piosenkę na BMI Pop Awards z 15 milionami odsłuchań radiowych z katalogu BMI zawierającego ponad 14 milionów utworów muzycznych. W zeszłym roku piosenka została również dodana do „Billions Club” Spotify, po zgromadzeniu ponad miliarda streamów na platformie.

Co tam w środku gra - Jelonek

The Police - historia

The Police to jeden z najpopularniejszych zespołów wszech czasów. Grupa sprzedała ponad 75 milionów płyt na całym świecie. Trzyosobowy zespół składający się z Stinga, Andy’ego Summersa i Stewarta Copelanda jest jednym z najbardziej kultowych składów, które wyłoniły się z brytyjskiej nowej fali pod koniec lat 70. We wczesnych latach 80. The Police stali się światowym fenomenem. Mają na koncie wiele nagród, w tym dwie Brit Awards, sześć Grammy oraz MTV Video Music Award właśnie za „Every Breath You Take”. W 2003 roku zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Nagrali pięć albumów studyjnych (z których cztery znalazły się na liście 500 najlepszych albumów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”), odnieśli niezwykłą liczbę sukcesów artystycznych i komercyjnych. Zadziwiająca wszechstronność i muzykalność grupy, w połączeniu z wnikliwymi tekstami Stinga, z powodzeniem tworzą mieszankę punka, reggae, jazzu i rocka.