The Offspring intensywnie pracuje nad nowym albumem! Dexter Holland podał przybliżoną datę premiery!

i

Autor: James Berry/LFI/Photoshot/REPORTER Trwają pracę nad nowym albumem The Offspring

The Offspring intensywnie pracuje nad nowym albumem! Dexter Holland podał przybliżoną datę premiery!

2023-08-08 10:03

Zespół The Offspring powrócił w 2021 roku, po dziewięciu latach, z nowym albumem. To wtedy ukazał się krążek "Let the Bad Times Roll", który spotkał się jednak z dość mieszanym przyjęciem. Formacja nie zamierza kazać czekać swoim fanom zbyt długo na nowości - już potwierdziła, że intensywnie pracuje nad nowym albumem! Co wiadomo na jego temat?

Zespół The Offspring w przyszłym roku będzie obchodzić swoje czterdziestolecie! Formacja została założona w 1984 roku w Garden Grove w Kalifornii i początkowo działała pod nazwą Manic Subsidal, dopiero w 1986 roku stając się The Offspring. Obecnie w skład kapeli wchodzą Dexter Holland, Kevin "Noodles" Wasserman, Todd Morse i nowy perkusista, Brandon Pertzborn. Do tej pory wydała ona dziesięć albumów studyjnych, z czego ostatni ukazał się w kwietniu 2021 roku, po aż dziewięcioletniej przerwie formacji w wydawaniu. Projekt został zatytułowany Let the Bad Times Roll i choć osiągnął komercyjny sukces, to jednak spotkał się z dość mieszanymi opiniami krytyków, fani nie kryli przy tym, że cenią sobie jego klasyczne dla zespołu brzmienie. Na kolejną płytę kapeli znowu przyjdzie nam czekać? Wygląda na to, że nic z tego!

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Trwają pracę nad nowym krążkiem The Offspring

W rozmowie z " The Orange County Register" Dexter Holland potwierdził, że zespół bardzo intensywnie pracuje nad następcą Let the Bad Times Roll! Wiadomo także, że producentem krążka będzie Bob Rock, który pracuje obecnie także chociażby z Mötley Crüe. Nagrania mają miejsce w trakcie przerw od koncertowania i jak mówi Dexter, sześć utworów jest już praktycznie ukończonych! Grupa planuje nagrać jeszcze cztery i w ten sposób stworzyć pełnoprawne wydawnictwo. Holland dodał też, że jego premiery można się spodziewać na początku przyszłego roku. Muzyk przyznał, że daje sobie ogromną wolność w pracach i nie ma obranego żadnego konkretnego kierunku, choć wciąż ma w duszy punkową energię i buntowniczość. Dexter nie ukrywa przy tym, że skupia się przede wszystkim na melodiach, by te brzmiały jak najlepiej.