The Neighbourhood rozstali się z perkusistą. W tle poważne oskarżenia

i

Autor: Screen z YouTube/The Neighbourhood Perkusista The Neighbourhood w centrum skandalu

The Neighbourhood rozstali się z perkusistą. W tle poważne oskarżenia

2022-11-15 11:35

Zespół The Neighbourhood znalazł się w centrum dużego skandalu. Długoletni perkusista formacji, Brandon Fried, został oskarżony przez popularną wokalistkę o niewłaściwe zachowanie. Muzyk przyznał się do wszystkiego, w efekcie czego musiał pożegnać się z dalszą karierą w szeregach The Neighbourhood.

Zespół The Neighbourhood powstał w 2011 roku w Newbury Park w Kalifornii. Założyli go przyjaciele: piosenkarz Jesse Rutherford, gitarzyści Zachary Abels i Jeremiah Freedman, basista Michael Margott i perkusista Bryana„Olivver” Sammis. Już na początku 2012 roku ukazały się debiutanckie single grupy - Female Robbery i Sweater Weather. W maju tego samego roku ukazała się pierwsza EP-ka kapeli, druga zaś miała swoją premierę w grudniu 2012 roku. Debiutancki album studyjny, zatytułowany I Love You, został wydany w kwietniu 2013 roku i został dobrze przyjęty przez krytyków. Tuż po wydaniu tej płyty skład opuścił Sammis, a jego miejsce zajął Brandon Fried. Pierwszym wydawnictwem, nagranym z jego udziałem został album Wiped Out! 

Grupa osiągnęła największą popularność w 2020 roku, gdy ich numery Sweet Weather Daddy Issues stały się wiralowe na Tik Toku, przez co zespół zaczął bić rekordy w transmisji streamingowej.

The Neighbourhood rozstali się z perkusistą. W tle poważne oskarżenia

W niedzielę 13 listopada zespół znalazł się w centrum skandalu. Tego dnia właśnie María Zardoya, główna wokalistka zespołu Marías, napisała w swoich social mediach post, w którym oskarżyła Brandona Frieda o napaść na tle seksualnym, która miała mieć miejsce w barze dzień wcześniej. Artystka wskazała, że była to jedna z najgorszych rzeczy, jakie doświadczyła w życiu, zaznaczyła, że jej zdaniem The Neighbourhood powinni zmienić perkusistę, gdyż Fried jest zupełnym dziwakiem.

Reakcja zespołu była natychmiastowa - w sieci pojawiło się oświadczenie, w którym pozostali członkowie grupy napisali, że nie mają żadnej tolerancji dla tego typu zachowań i podziękowali Zardoyi za odwagę w natychmiastowym zwróceniu uwagi na problem. Zaznaczyli także, że w związku z zaistniałą sytuacją Brandon Fried nie jest już członkiem The Neighbourhood.

Najpierw były łzy, ale liczy się finał. Agnieszka Chylińska w Esce Rock

Brandon Fried przyznał się do oskarżeń piosenkarki

Także perkusista opublikował oświadczenie za pośrednictwem swojego Instagram Stories. W kilku słowach Fried przyznał się do oskarżeń Zardoyi, zrzucając winę za swoje zachowanie na problem z alkoholem i środkami odurzającymi. Muzyk przeprosił wokalistkę i inne kobiety, które kiedykolwiek zostały przez niego potraktowane w nieodpowiedni sposób.

Bardzo mi przykro z powodu Marii. Moje zachowanie było niewybaczalne i nie do zniesienia. Nie odzwierciedlają tego, kim jestem jako osoba, ale wyraźnie odzwierciedlają to, kim się stałem pod wpływem środków. Oczywiste jest, że muszę zająć się moimi problemami związanymi z nadużywaniem alkoholu i substancji odurzających, szukam teraz pomocy. Chcę przeprosić kobiety, które padły ofiarą jakiegokolwiek zachowania z mojej strony, które sprawiło, że poczuły się nieswojo lub ich przestrzeń została naruszona. Przepraszam też The Neighborhood i naszych fanów za to, że ich zawiodłem - napisał Fried w oświadczeniu opublikowanym w Instagram Stories na swoim koncie.