Mystic Festival 2023 - poznaliśmy kolejnego headlinera! To francuska gwiazda heavy metalu!

i

Autor: MAURO PIMENTEL/AFP/East News Kolejny headliner Mystic Festival ogłoszony!

Mystic Festival 2023 - poznaliśmy kolejnego headlinera! To francuska gwiazda heavy metalu!

2022-11-15 10:33

Organizatorzy Mystic Festival odsłonili kolejne karty! We wtorek poznaliśmy kolejnego headlinera wydarzenia! Nie da się ukryć, że to prawdziwa gwiazda heavy metalu i jedna z największych współczesnych gwiazd tego gatunku. Fani ciężkich brzmień z pewnością będą zadowoleni!

Organizatorzy Mystic Festival odsłaniają kolejne karty! Wiadomo już, że festiwal, będący swoistym świętem dla fanów muzyki metalowej, odbędzie się w dniach 7-10 czerwca 2023 roku, a uczestnicy ponownie spotkają się na terenie gdańskiej Stoczni. Pierwszym ogłoszonym headlinerem została grupa Ghost, która w 2022 roky wydała świetnie przyjęty album, zatytułowany Impera. Line-up uzupełniają także Phil Campbell and the Bastard Sons (z setem Motörhead), Moonspell, Perturbator, Sleep Token, Unleashed, Soen, Behemoth, Voivod, Carpathian Forest i Heriot. We wtorek 15 listopada poznaliśmy kolejnego headlinera! Nie da się ukryć, że to gwiazda światowego formatu!

Gojira zagra na Mystic Festival 2023!

Drugim ogłoszonym headlinerem został zespół Gojira! Formacja powstała we Francji w 1996 roku i początkowo występowała pod nazwą Godzilla. Debiutancki album grupy, Terra Incognita, ukazał się w 2001 roku. Płyta osiągnęła duży sukces, tak jak wydana dwa lata później The Link. Zespół bardzo szybko zyskał miano czołowego francuskiego zespołu metalowego. Z czasem Gojira zyskała uznanie i rozpoznawalność nie tylko na terenie Europy, ale także Ameryki Północnej. Ostatni album studyjny zespołu, Fortitude, miał swoją premierę w kwietniu 2021 roku. Wydawnictwo spotkało się z powszechnym uznaniem krytyków, a promujący je utwór Amazonia uzyskał nominację do nagrody Grammy.

Within Temptation o koncertowaniu z Iron Maiden