The Libertines

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

The Libertines przedstawiają nowy singiel i ogłaszają opóźnienie premiery nowego albumu!

2024-03-13 14:55

The Libertines opublikowali nowy, będący prawdopodobnie najbardziej esencjonalnym w całym dorobku grupy, singiel. W „Oh Shit” grupa odnosi się do obecnych, trudnych ekonomicznie czasów. Utwór trafi na album „All Quiet On The Eastern Esplanade”, który ukaże się już 5 kwietnia.

Napisana przez Carla Barata i Petera Doherty’ego piosenka jest czwartym singlem zapowiadającym płytę. Wcześniej The Libertines podzielili się ze słuchaczami utworami „Run, Run, Run”, „Night Of The Hunter” i „Shiver”. „All Quiet On The Eastern Esplanade” cały czas jest dostępny w przedsprzedaży.

Najbardziej wyczekiwane albumy pierwszych miesięcy 2024 roku! / Eska ROCK

The Libertines na trasie

Jesienią zespół ruszy w trasę po Wielkiej Brytanii i Irlandii. Bilety wyprzedały się w zaledwie kilka godzin od ogłoszenia, szybciej niż jakakolwiek trasa w historii zespołu, co obala mit o tym, że nikt nie chce już oglądać zespołów grających na żywo. W Manchesterze zapotrzebowanie na The Libertines było tak duże, że zespół dołożył do harmonogramu kolejny koncert i finalnie wystąpi w tym mieście trzykrotnie (7, 8 i 9 listopada).

Przy okazji premiery płyty, zespół da cztery specjalne, kameralne koncerty w sklepach muzycznych. Zaplanowanemu na 8 kwietnia występowi w Rough Trade East będzie towarzyszyło Q&A na żywo z muzykami.

28 lipca The Libertines będą headlinerami On The Beach Festival odbywającego się w Brighton.

The Libertines tworzą Peter Doherty (wokal, gitara), Carl Barât (wokal, gitara), John Hassall (bas) oraz Gary Powel (perkusja). Zespół wydał dotychczas trzy albumy – „The Bracket” (2002), „The Libertines” (2004) oraz Anthems For Doomed Youth (2015).