The Libertines

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

The Libertines - nowy album grupy jest juz dostępny!

2024-04-05 14:58

The Libertines wydali swój wyczekiwany czwarty album „All Quiet On The Eastern Esplanade”. Pierwszy od dziewięciu lat krążek grupy jest dostępny w digitalu, a także na CD i winylu.

Czwórka nieprawdopodobnych chłopaków wyjechała ze swoich domów we Francji, Dani, Margate i Londynie, by bardziej niż kiedykolwiek zacieśnić łączącą ich więź, co pozwoliło kwartetowi nagrać najlepszy krążek w karierze. Na „All Quiet On The Eastern Esplanade” składa się 11 piosenek. Producentem krążka jest nominowany do Grammy Dimitri Tikovoï (The Horrors, Charli XCX, Becky Hill).

6 marca The Libertines opublikowali „Oh Shit”, będący prawdopodobnie najbardziej esencjonalnym singlem w całym dorobku grupy. W napisanym przez Carla Barâta i Petera Doherty’ego utworze zespół odnosił się do obecnych, trudnych ekonomicznie czasów. „All Quiet On The Eastern Esplanade” promowały także „Run, Run, Run”, „Night Of The Hunter” i „Shiver”.

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Historia powstania krążka

Historia albumu ma swój początek we wrześniu 2022 r. Doherty i Barât wyruszyli wspólnie do Greenjam w Port Antonio na Jamajce, by rozpocząć prace nad nowym materiałem. W lutym 2023 r. do Petera i Carla dołączyli John i Gary. Cała czwórka przeniosła się wówczas do urządzonego w hotelu studia The Albion Rooms.

Nagrania dokończono w Normandii pod okiem Dana Grecha-Marguerata (Lana Del Rey, Liam Gallagher, Paul McCartney).

Tytuł wydawnictwa „All Quiet On The Eastern Esplanade” z jednej strony nawiązuje do nazwy ulicy, przy której mieści się hotel The Libertines, a z drugiej jest hołdem dla antywojennej powieści Ericha Marii Remarque’a „Na Zachodzie bez zmian”.

Zdaniem Carla cała droga, którą przebyli Libertines, doprowadziła ich właśnie do tego momentu.

Plany na przyszłość formacji

Przy okazji premiery płyty, zespół da cztery specjalne, kameralne koncerty w sklepach muzycznych. Zaplanowanemu na 8 kwietnia występowi w Rough Trade East towarzyszy Q&A na żywo z muzykami.Najbliższe trzy miesiące upłyną grupie na klubowej trasie, która wyprzedała się w zaledwie kilka minut, najszybciej w historii grupy. Rozpiska koncertów znajduje się na oficjalnej stronie internetowej zespołu.

The Libertines tworzą Peter Doherty (wokal, gitara), Carl Barât (wokal, gitara), John Hassall (bas) oraz Gary Powel (perkusja). Zespół wydał dotychczas trzy albumy – „The Bracket” (2002), „The Libertines” (2004) oraz „Anthems For Doomed Youth” (2015).

Sprawdź poniżej nasz wybór najważniejszych zagranicznych krążków z lat 2000.