The Cassino

i

Autor: fot. Wiktor Franko The Cassino - jesienna trasa koncertowa 2022

The Cassino – jesienna trasa koncertowa 2022 – gdzie zagra zespół?

2022-09-26 9:29

The Cassino wyrusza w klubową trasę koncertową. Już tej jesieni zobaczymy zespół w siedmiu miastach Polski, a dodatkowo także w Budapeszcie. Jeżeli lubisz indie rockowe brzmienia i chwytliwe teksty, nie może cię zabraknąć pod sceną. Zobacz, gdzie zagra braniewskie trio.

The Cassino szturmem podbija serca miłośników rocka

Po wielu latach funkcjonowania na rynku muzycznym, zespół The Cassino wydał w 2021 roku debiutancką płytę zatytułowaną „Części”. To zbiór naładowanych emocjami numerów, którym towarzyszy surowe brzmienie gitar. Album tworzy spójną całość, zabierając słuchaczy w intrygującą, muzyczną opowieść, którą wokalista potrafi wyraziście opowiedzieć przy pomocy swojego niezwykle oryginalnego wokalu.

Hubert Wiśniewski w sprawny sposób posługuje się w tekstach różnego rodzaju symboliką, którą można dostrzec w każdym utworze. To sprawia, że tekstów słucha się z dużą uważnością, a płyta, po każdym kolejnym przesłuchaniu, wciąga coraz bardziej, skłaniając do refleksji.

The Cassino – trasa koncertowa 2022 – gdzie zagra zespół?

  • 6.10 – Warszawa – Hydrozagadka
  • 7.10 – Poznań – Schron
  • 20.10 – Budapeszt – Budapest Showcase Hub
  • 23.10 – Gdańsk – Drizzly Grizzly
  • 24.10 – Olsztyn – Carpenter
  • 20.11 – Łódź – Wooltura
  • 26.11 – Kraków – Alchemia
  • 27.11 – Wrocław – Akademia

Bilety dostępne przez aplikację Going oraz Empik Bilety.

The Cassino – o zespole

The Cassino to indie rockowe trio, które porywa tłumy! Grupa powstała w 2013 roku w Braniewie. W jego skład wchodzą: Hubert Wiśniewski (wokal), Michał Badecki (bas) oraz Piotr Dawidek (perkusja). Przez lata eksperymentowania wypracowali swój niepowtarzalny styl. Zespół na scenie obecny jest od kilku lat, jednak ich debiutancka płyta „Części”, ukazała się w 2021 roku nakładem wytwórni FONOBO Label. Pierwszą trasę koncertową zakończyli wiosną 2022 roku, wyprzedając z sukcesem kluby w największych polskich miastach. Nowy materiał zaprezentowali również, występując u boku zespołu Happysad oraz na scenie Męskiego Grania 2022, gdzie grali również w 2019 roku. Dodatkowo, Hubert Wiśniewski, zagrał solowe koncerty przed brytyjską grupą Only The Poets, czym zdobył pokaźną grupę nowych fanów. Młodzi artyści zostali docenieni także w konkursie PL Music Video Awards, w ramach którego otrzymali nominację w kategorii najlepszy teledysk rockowy. Poza płytą “Części”, zespół ma na koncie trzy EPki, na których można usłyszeć utwory zarówno po polsku, jak i po angielsku.

Sonda
Jaki jest twój ulubiony utwór z płyty "Części" zespołu The Cassino?
Niezwykłe wynalazki polskich studentów | ESKA XD - Mobmania #58