The 1975 zawiesi działalność?! Zastanawiające słowa Matty'ego Healy'ego

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Samuel Bradley The 1975 uda się na przerwę od muzyki?

The 1975 zawiesi działalność?! Zastanawiające słowa Matty'ego Healy'ego

2023-09-28 11:39

W przyszłym roku uwielbiany w naszym kraju zespół The 1975 zagra solowy koncert w ramach najnowszej trasy koncertowej. Wygląda na to, że wielbiciele formacji muszą zrobić wszystko, by się na tym wydarzeniu pojawić! Wszystko wskazuje na to, że chwilę po zakończeniu trasy, grupa zawiesi działalność! Dlaczego?

Zespół The 1975 obecny jest na światowym rynku już od ponad dwudziestu lat, jednak dopiero w 2013 roku, a więc jedenaście lat po powstaniu, wydał on swój debiutancki album. Krążek, zatytułowany eponimem, spotkał się z powszechnym zainteresowaniem, co było napędzane sukcesami singli Sex, Chocolate Robbers. Obecnie grupa ma na koncie pięć albumów, w tym nominowane do Grammy I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful yet So Unaware of It A Brief Inquiry in Online Relationships oraz najnowszy Being Funny in a Foreign Language, wydany w październiku ubiegłego roku. To właśnie przy okazji jego promocji, formacja była jedną z gwiazd tegorocznego Orange Warsaw Festival, a już w marcu przyszłego roku zagra solowy koncert na warszawskim Torwarze.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

The 1975 zawiesza działalność?!

Nie da się ukryć, że o zespole bardzo często mówi się nie tyle w kontekście jego muzyki, co skandali. Odpowiada za nie przede wszystkim lider The 1975, Matty Healy. Przez ostatni rok muzyk zdążyć obrazić członków Metalliki, osoby azjatyckiego pochodzenia, w sposób protekcjonalny traktował artystki, chociażby raperkę Ice Spice, wywołał wielki skandal, całując kolegę z grupy na scenie podczas festiwalu w Malezji. To wszystko, w połączeniu z koncertowaniem przez prawie dwa lata, z pewnością może być męczące.

Pod koniec jednego z ostatnich pokazów, który miał miejsce 26 września w Golden 1 Center w Sacramento w Kalifornii, Matty zwrócił się do publiczności mówiąc, że po zakończeniu trwającej części trasy, The 1975 na nieokreślony czas zawiesi działalność! Co ciekawe, muzyk nie zdradził powodów takiej decyzji, na pytania na temat tych słów nie odpowiedział także menedżer grupy.

To wspaniale, że wszyscy tu jesteście. Po tej trasie będziemy mieli nieokreśloną przerwę od występowania, więc wspaniale jest mieć was dzisiaj z nami. Bardzo dziękuję - powiedział Matty do publiczności.