Testament na Mystic Festival 2023! Którego dnia zespół pojawi się na scenie?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Kolejna gwiazda Mystic Festival 2023!

Testament na Mystic Festival 2023! Którego dnia zespół pojawi się na scenie?

2023-03-15 14:05

Sezon festiwalowy zbliża się wielkimi krokami! Już w czerwcu odbędzie się prawdziwe święto fanów metalu - Mystic Festival! Jedną z gwiazd tegorocznej edycji będzie prawdziwa legenda thrash metalowego grania - zespół Testament! Którego dnia formacja wystąpi na wydarzeniu? Wszystkie najważniejsze informacje poniżej!

Zespół Testament został założony w 1983 roku w Kalifornii, obecnie jego skład tworzą Eric Peterson, Chuck Billy, Alex Skolnick, Steve Di Giorgio i Dave Lombardo. Formację od lat wskazuje się jako jednego z najważniejszych reprezentantów światowej sceny thrash metalowej. Testament ma na koncie trzynaście albumów studyjnych, cztery płyty koncertowe i pięć kompilacji. Mówi się, iż grupa pracuje obecnie nad swoim najnowszym wydawnictwem, który miałby ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku. Jeśli nowości się ukażą, na pewno wysłuchają ich na żywo polscy fani legendy!

Testament zagra na Mystic Festival!

Wiadomo, że jedną z gwiazd tegorocznej edycji festiwalu będzie właśnie Testament! Formacja wystąpi na Park Stage 8 czerwca, zamykając w ten sposób dzień. Znane są już także daty koncertów innych grup. Ghost pojawi się na Main Stage 8 czerwca, Danzig zagra w tym samym miejscu dzień później, headlinerem ostatniego dnia, czyli 10 czerwca będzie Gojira. Tak prezentuje się rozkład dniowy festiwalu.

Mystic Festival 2023 - szczegóły

Mystic Festival 2023 odbędzie się w dniach 7-10 czerwca 2023 roku, a fani muzyki metalowej z całego świata ponownie spotkają się na terenie gdańskiej Stoczni. Wiadomo już, że na miejscu stanie aż pięć monumentalnych scen, na których zagra ponad 70 zespołów.