Taylor Hawkins w ostatnim nakręconym wywiadzie. W sieci jest już dostępny zwiastun Let There Be Drums!

i

Autor: Screen z YouTube/Greenwich Entertainment Taylor Hawkins w zwiastunie "Let There Be Drums!"

Taylor Hawkins w ostatnim nakręconym wywiadzie. W sieci jest już dostępny zwiastun "Let There Be Drums!"

2022-10-18 10:20

Za kilka dni minie dokładnie siedem miesięcy od nagłej śmierci Taylora Hawkinsa. Uwielbiany przez fanów na całym świecie, wieloletni perkusista Foo Fighters zmarł w trakcie trasy koncertowej Foo Fighters, promującej album "Medicine at Midnight". Na kilka tygodni przed śmiercią muzyk udzielił wywiadu na potrzeby nagrań dokumentu "Let There Be Drums!" - trailer produkcji właśnie trafił do sieci.

Taylor Hawkins rozpoczął karierę bardzo wcześnie, bo już w wieku 22 lat, kiedy to został perkusistą progresywnego zespołu Sylvia. Już rok później został on muzykiem koncertowym Alanis Morissette, a w 1997 roku dołączył do zespołu Foo Fighters. To właśnie działalność w tej grupie przyniosła mu największą rozpoznawalność i uznanie, choć Hawkins aktywnie działał także w projektach pobocznych - w 2004 roku założył formację Taylor Hawkins and the Coattail Riders, z którą wydał trzy albumy studyjne, w 2020 roku zaś powołał do życia supergrupę NHC, której członkami byli także Dave Navarro Chris Chaney. W lutym 2021 roku ukazał się ostatni, dziesiąty album studyjny Foo Fighters, Medicine at Midnightktóry promowany był na trasie koncertowej. W marcu tego roku zespół miał być jedną z gwiazd festiwalu Estéreo Picnic Festival w Bogocie, niestety, w noc poprzedzającą występ Taylor Hawkins zmarł. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy zespół ma w swoim zasobach archiwalne nagrania z udziałem muzyka, wiadomo jednak, kiedy i z jakiej okazji udzielił ostatniego wywiadu, który już niedługo będzie można obejrzeć.

Taylor Hawkins w ostatnim nakręconym wywiadzie. W sieci jest już dostępny zwiastun "Let There Be Drums!"

W marcu tego roku, na kilka tygodni przed śmiercią, Taylor udzielił wywiadu w ramach prac nad dokumentem, zatytułowanym Let There Be Drums. za projektem stoi Justin Kreutzmann, syn perkusisty Greatful Death, który postanowił przeprowadzić serię rozmów z najbardziej wpływowymi współczesnymi perkusistami, by lepiej zrozumieć działalność swojego ojca i jego miłość do tego instrumentu, sprawdzić rolę, jaką perkusja odgrywa w zespołach i jak muzyka przechodzi z pokolenia na pokolenie. 

Jedną z osób, z którą postanowił porozmawiać twórca dokumentu był właśnie Taylor Hawkins. Fragment wywiadu z muzykiem znalazł się w trailerze, który jest już dostępny w sieci. Słychać, jak muzyk mówi w nim:

Co tam w środku gra? Nirvana

Pamiętam, jak pierwszy raz usiadłem za zestawem perkusyjnym - to było, jakby piorun przeszedł przez moje ciało. Nigdy nie zapomnę tego dnia - mówi Taylor w zwiastunie.

"Let There Be Drums!" - kiedy premiera dokumentu?

Inni perkusiści, którzy wzięli udział w projekcie to m.in. Chad Smith, Ringo Starr, Steven Adler czy Jason Bonham. Let There Be Drums! trafi na platformę Amazon Prime w piątek 28 października. Poniżej sprawdź zwiastun produkcji.