Tarja Turunen wspiera Floor Jansen w walce z rakiem: Jesteśmy siostrami w metalu

i

Autor: Dariusz STEPIEN/East News/Retna/Photoshot/REPORTER Floor Jansen ma wsparcie w walce z rakiem!

Tarja Turunen wspiera Floor Jansen w walce z rakiem: "Jesteśmy siostrami w metalu"

2022-11-24 13:07

Kilka tygodni temu Floor Jansesn poinformowała, że zmaga się z nowotworem piersi. Artystka przeszła operację i ujawniła, że jest wolna od raka, jednak czekają ją jeszcze badania, mające na celu całkowitą eliminację zagrożenia. Wokalistka Nightwish ma wsparcie od koleżanki po fachu - Tarji Turunen.

Tarja Turunen i Floor Jansen mają ze sobą bardzo dużo wspólnego. Fińska artystka była pierwszą wokalistką zespołu Nightwish, z którym nagrała pięć albumów studyjnych. Grupa już na samym początku wyróżniła się na rynku, a to ze względu na wyjątkowe połączenie ostrych, gitarowych riffów i dramatycznego, operowego wokalu Tarji. Artystka została wyrzucona z formacji w 2005 roku, gdy to pozostali członkowie zarzucili jej chciwość i gwiazdorzenie. Już rok później Turunen rozpoczęła karierę solową, w ramach której wydała osiem albumów studyjnych. Floor Jansen została wokalistką Nightwish w 2013 roku i pełni tę rolę po dziś dzień.

Floor Jansen i walka z nowotworem

W październiku Floor Jansen poinformowała, że zmaga się z nowotworem piersi i za chwilę podda się operacji. Niemal miesiąc później artystka ponownie zwróciło się do fanów pisząc, że operacja przeszła pomyślnie, guz został wycięty, a lekarze orzekli, że jest ona wolna od raka. W lutym przyszłego roku wokalistka podda się jeszcze radioterapii, aby całkowicie wyeliminować zagrożenie. Floor wróciła już do koncertowania, a zespół Nightwish zagra w Gliwicach już 14 grudnia!

Najpierw były łzy, ale liczy się finał. Agnieszka Chylińska w Esce Rock

Tarja Turunen wspiera Floor Jansen

Tarja udzieliła ostatnio wywiadu w ramach podcastu "Scars And Guitars", gdzie została zapytana o to, czy miała kiedykolwiek kontakt z obecną wokalistką Nightwish. Turunen zdradziła, że jest w stałym kontakcie z Floor, a częstotliwość ta zwiększyła się, gdy ta poinformowała, że choruje na nowotwór. Tarja nie ukrywa, że darzy koleżankę po fachu ogromnym wsparcie, bo wie, jak to ważne, by w środowisku metalowym nie czuć się samotnie. 

Jesteśmy w kontakcie, a ostatnio jeszcze częściej, gdyż Floor podała naprawdę okropną wiadomość o swojej chorobie. Więc jestem z nią w kontakcie, ale już odkąd dołączyła do Nightwish, byłam dla niej. Mam nadzieję, że wszystko u niej w porządku i że jest z nią dobrze i że jest szczęśliwa. Tego właśnie jej życzę. Od czasu do czasu, kiedy jestem w Holandii i mam tam koncerty, ona wpada do mnie i tak dalej, i tak dalej. To naprawdę miłe. Ogólnie rzecz biorąc, hej, czuję, że jesteśmy siostrami w metalu – wszyscy jesteśmy jak siostry w metalu. Właściwie wspieramy się nawzajem, wszyscy - powiedziała Tarja w podcaście.