Floor Jansen (Nightwish): Jestem zdrowa!. Artystka o sukcesie terapii nowotworowej

i

Autor: Gonzales Photo/Avalon/REPORTER/East News Floor Jansen wraca do zdrowia!

Floor Jansen (Nightwish): "Jestem zdrowa!". Artystka o sukcesie terapii nowotworowej

2022-11-22 9:30

Kilka tygodni temu Floor Jansen poinformowała opinię publiczną, że zmaga się z nowotworem piersi i na jakiś czas znika ze świata muzyki, by skupić się na terapii i walce z chorobą. Kilka dni temu artystka zwróciła się do swoich fanów, by przekazać im aktualne informacje - operacja zakończyła się sukcesem!

Floor Jansen to jedna z najsłynniejszych holenderskich artystek na świecie. Zyskała rozpoznawalność jako wokalistka i główna autorka tekstów w zespole After Forever, którego członkinią była w latach 1997-2009. Niedługo po opuszczeniu formacji Floor poinformowała o założeniu zespołu ReVamp, który wydał dwa albumy studyjne i rozpadł się ostatecznie w 2016 roku. Artystka została wokalistką Nightwish w 2012, gdy skład zdecydowała się opuścić Anette Olzon. Floor zastąpiła Olzon na trasie Imaginaerum World Tour. Oficjalnie Jansen została członkinią Nightwish w 2013 roku, a pierwszy album z jej udziałem, Endless Forms Most Beautiful, miał swoją premierę w 2015 roku. W 2020 roku artystka oficjalnie rozpoczęła karierę solową, kiedy to ruszyła w trasę koncertową, która, ze względu na pandemię COVID-19, była kontynuowana rok później. W 2022 roku Floor wydała trzy solowe single, które promują zapowiedziany na 2023 roku pierwszy solowy krążek wokalistki. Niestety, plany te zahamowała poważna choroba.

Problemy zdrowotne Floor Jansen

26 października Floor poinformowała, że zdiagnozowano u niej nowotwór piersi i zostanie poddana operacji usunięcia guza, która miała miejsce dzień później. Choroba została wykryta u wokalistki zaledwie dwa tygodnie wcześniej, a rokowania zostały określone jako bardzo dobre. Dwa dni po zabiegu Jansen napisała za pośrednictwem swoich social mediów, że zabieg przebiegł pomyślnie. Artystka przez cały ten czas apeluje do kobiet, by te nie lekceważyły u siebie żadnych objawów i poddawały się cyklicznym badaniom.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Floor Jansen wygrała z rakiem!

W piątek 18 listopada Floor przedstawiła aktualne wiadomości na temat swojego stanu zdrowia. Artystka poinformowała, że jest wolna od raka dzięki operacji, w trakcie której lekarz pozbyli się wszystkich komórek nowotworowych. Jansen zaznaczyła, że w lutym podda się jeszcze miejscowej radioterapii, by zakończyć terapię. Wokalistka napisała, że wraca do formy po zabiegu i już nie może się doczekać kolejnych koncertów.