Takiego coveru KISS jeszcze nie wiedzieliście. The Merkins - mistrzowie parodii i horroru

i

Autor: YouTube

Takiego coveru KISS jeszcze nie wiedzieliście. The Merkins - mistrzowie parodii i horroru

2023-03-02 14:01

Nagrać dobry cover to jedno. Zrobić dobry teledysk to drugie. Jednak dorzucić do tego zupełnie nowy kontekst, tu już trzeba fantazji. Grupa The Merkins zdecydonie ma jej bardzo dużo i po raz kolejny to udowodniła. Miłośnicy klasycznych horrorów zaaranżowali jeden z największych przebojów KISS i przerobili go na piosenkę zabójców. Jeśli lubicie czarny humor, nie szukajcie dalej, jesteście na miejscu.

Zacznijmy od samej nazwy: The Merkins oznacza po prostu peruki łonowe. Jeśli ktoś ma ochotę na fantazyjną fryzurę intymną, to może się takim wynalazkiem wspomóc. Choć nie jest to produkt, który reklamuje się specjalnie szeroko, to ponoć rynek na takie intymne tupeciki kwitnie. Właśnie ten przedmiot posłużył jako nazwa dla zespołu, w którym znajdziecie najsłynniejszych morderców z klasycznych horrorów: zabójcę z "Krzyku", Michaela Myersa z "Halloween", Jasona z "Piątku 13ego", Freddy'ego Krugera z "Koszmaru z ulicy Wiązów", Leatherface'a z "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną". W niektórych teledyskach pojawią się i inni, na przykład Pinhead z kultowego "Hellraiser". Zobaczcie choćby ten doskonały cover Alice in Chains nawiązujący tekstem do historii Clive'a Barkera.

Grupa specjalizuje się w nagrywaniu coverów i teledysków do znanych utworów rockowych i popowych, których teksty przerabia na zabawne czarne humoreski inspirowane akcją horrorów. Coś idealnego dla wszystkich, którym nie wystarczy jeden dzień Halloween i chcą je świętować cały rok. The Merkins biorą na warsztat nie tylko rockowe klimaty, ale potrafią takżę sparodiować gwiazdy pop, albo boysbandy.

No to czas przejść do dania głównego. The Merkins właśnie opublikowali cover KISS, w którym najsłynniejsi złoczyńcy świata amerykańskich slasher movies. Sprawdźcie i koniecznie zwróćcie uwagę na napisy z tekstem. Główną rolę pełni tu Michael Myers, który śpiewa o swojej żądzy zabicia siostry w noc Halloween.

Ikoniczne rockowe teledyski. Te klipy przeszły do historii