Szykuje się powrót Oasis?! To się dzieje

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Jill Furmanovsky Zespół Oasis powróci z braćmi Gallagher w składzie?

Szykuje się powrót Oasis?! "To się dzieje"

2023-03-23 11:39

W świecie muzyki coraz głośniej mówi się o potencjalnym powrocie zespołu Oasis - i to ze zwaśnionymi braćmi Gallagher w składzie. Plotki te podsyca bezpośrednio jeden z zainteresowanych, Noel Gallagher. Temat znowu powrócił, a to za sprawą wpisu drugiego z braci Gallagher! Rzeczywiście jest coś na rzeczy?

Zespół Oasis powstał w Manchesterze w 1991 roku. Grupa bardzo szybko stała się jedną z najważniejszych przedstawicielek rodzącego się w tamtym czasie na rynku muzyki, gatunku, określanego dziś mianem "brit pop". Podstawowy skład formacji tworzyli Liam i Noel Gallagher, Paul Arthurs,, Paul McGuigan i Tony McCarroll, choć zmieniał się on w kolejnych latach. Zespół istniał do 2009 roku, wydając w tym czasie siedem albumów studyjnych, w tym kultowe (What's the Story) Morning Glory? Be Here Now. Oasis zakończył działalność w atmosferze skandalu, który doprowadził do wciąż trwającego konfliktu między słynnym rodzeństwem. 

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Szykuje się powrót Oasis?

Tym większym zaskoczeniem były słowa Noela Gallaghera. Na początku tego roku muzyk udzielił wywiadu, promując swój nadchodzący album, poruszył jednak przy tym temat macierzystej formacji. Noel powiedział, że... "nie mówi nie ewentualnemu powrotowi Oasis". Na słowa te zareagował na swoim Twitterze Liam, który napisał, że jego brat zadzwonił do niego, błagając o przebaczenie i prosząc o rozmowy, odnośnie reaktywacji zespołu. Sprawa otrzymała właśnie kolejny rozdział.

"To się dzieje"

Teraz temat poruszył Liam. Jeden z fanów Oasis zapytał na swoim Twitterze, czy jest choć jeden procent szans na powrót grupy. Co ciekawe, odpowiedział mu sam Liam pisząc, że... "to się właśnie dzieje!". Odpowiedź brata zwróciła uwagę Noela, który jednak nieco sprowadził wszystkich na ziemię. Muzyk udzielił wywiadu w ramach promocji płyty Council Skies, w którym powiedział, że jeśli jego brat ma jakieś plany, to... niech zadzwoni do niego, lub jego menedżera. Noel dopowiedział od razu, że wie już dziś, że Liam tego nie zrobi, aż w końcu temat reaktywacji znów powróci za sprawą kolejnego jego tweeta.

Coś rzeczywiście jest na rzeczy, a Noel blefuje, czy bracia nadal nie mogą się dogadać?

Sonda
Oasis powróci?