Szwedzki premier

i

Autor: Instagram/kristerssonulf

Wiadomości

Szwedzki premier podarował chilijskiemu prezydentowi w prezencie... metalowe albumy

Prezydent Chile, który nie tak dawno odwiedził premiera Szwecji, otrzymał od Ulfa Kristerssona muzyczny prezent. A mianowicie zestaw płyt winylowych nagranych przez szwedzkie zespoły.

Muzyczny prezent dla prezydenta Chile

Gabriel Bolic, prezydent Chile, ostatnio spotkał się z Ulfem Kristerssonem, premierem Szwecji. Głównym tematem wspomnianej wizyty było omówienia wsparcia dla Ukrainy. Politycy dyskutowali także o zielonej przemianie. Sporo się też mówi, w przestrzeni medialnej, o prezencie, który szwedzki polityk wręczył swojemu gościowi. I to nie był prezent byle jaki.

Bolic otrzymał bowiem zestaw winylowych albumów nagranych przez zespoły ze Szwecji. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia przedstawiające uroczysty moment wręczenia! 

Eska Rock on Tour: Praga

Tak się składa, że Bolic jest wielkim fanem szwedzkiego rocka, zaskoczyłem więc go podarowaniem mu kolekcji płyt winylowych najlepszych szwedzkich zespołów rockowo-metalowych. Eksport szwedzkiej muzyki to szwedzka duma – napisał, na Instagramie, premier Kristersson.

Na zdjęciu widać, że do kolekcji prezydenta Chile dołączyły albumy takich zespołów, jak Evergrey, Meshuggah, In Flames, Hammerfall czy Soen. 

Apple Music wybrał najlepsze albumy wszech czasów: