System of a Down z wielkim osiągnięciem w streamingu! Wszystko to za sprawą Chop Suey!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Clemente Ruiz Wielki sukces "Chop Suey!" System of a Down

System of a Down z wielkim osiągnięciem w streamingu! Wszystko to za sprawą "Chop Suey!"

2023-04-21 11:44

"Chop Suey!" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów z repertuaru System of a Down. Utwór już dawno wszedł do kanonu i choć od jego premiery minęło ponad dwadzieścia lat, to wciąż cieszy się on bardzo dużą popularnością. Najlepiej świadczy o tym krok milowy, jakiego dokonał ten kawałek w streamingu!

Chop Suey! to utwór, który z pewnością dobrze znany jest nie tylko fanom muzyki metalowej. Ze względu na charakterystyczny wokal i bardzo szybką wymowę tekstu przez Serja Tankiana, kadry z teledysku od lat używane są jako templatki do memów i gifów. Numer jest jednym z najpopularniejszych z repertuaru System of a Down i uważany jest za jeden z najbardziej klasycznych utworów metalowych wszech czasów, charakterystycznych dla nu metalu. Choć kompozycja została wydana ponad dwadzieścia lat temu, w sierpniu 2001 roku, to wciąż jest słuchana przez liczne grono fanów muzyki. Najlepiej o jej niemalejącej popularności niech świadczy fakt, iż kawałek właśnie przekroczył magiczną barierę MILIARDA odsłuchów na platformie Spotify! Zespół nie pozostał obojętny na ten wyczyn i wystosował do fanów za pośrednictwem swoich social mediów post z podziękowaniami.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Legendarny album System of a Down

4 września 2001 roku zespół System of a Down wydał swój drugi album studyjny. Wydawnictwo Toxicity osiągnęło kolosalny sukces krytyczny i komercyjny, napędzany popularnością właśnie utwory Chop Suey!, który został wydany jako pierwszy singiel z płyty. Innowacyjne brzmienie projektu, łączące metal, metal alternatywny, folk, rock progresywny, a nawet jazz i klasyczną muzykę ormiańską, a także teksty, poruszające takie tematy, jak brutalność policji, uzależnienia, problemy psychiczne czy degradację środowiska, przesądziły o sukcesie. Sam utwór Chop Suey! został nominowany do Grammy w kategorii Best Metal Performance.