System of a Down - rzadkie nagranie z wczesnych lat zespołu trafiło do sieci! To prawdziwy unikat [WIDEO]

i

Autor: Serj Tankian/agefotostock/East News Jak zespół System of a Down prezentował się na wczesnych próbach?

System of a Down - rzadkie nagranie z wczesnych lat zespołu trafiło do sieci! To prawdziwy unikat [WIDEO]

2022-09-14 12:23

W serwisie YouTube dość prężnie działa kanał "System Of A Down Live Archive", na którym sukcesywnie pojawiają się kolejne, uznawane za rzadkie, nagrania z prób czy występów grupy. Jakiś czas temu prowadzący dodał kolejny filmik, datowany na 1998 rok, kiedy to System of a Down był świeżo po wydaniu swojego debiutanckiego krążka. Jak wyglądały wczesne lata formacji? Sprawdź wideo!

Choć System of a Down powstał w 1994 roku, to jego pierwszy album studyjny ukazał się dopiero cztery lata później. Płyta, zatytułowana eponimem, została wydana 30 czerwca 1998 roku, w swoim brzmieniu połączyła nu metal i alternatywny metal. W warstwie lirycznej wiele piosenek ma wymowę antywojenną, ale zawierają one także tematy ludobójstwa, religii i kontroli społecznej. Płyta zyskała uznanie krytyków i osiągnęła umiarkowany sukces komercyjny, wspomagany przez stacje radiowe, które chętnie puszczały single Sugar Spiders. 

Co tam w środku gra? System Of A Down

System of a Down - rzadkie nagranie z wczesnych lat zespołu trafiło do sieci! To prawdziwy unikat [WIDEO]

Kolejny album zespołu, kultowe dziś Toxicity miał się ukazać dopiero za trzy lata, ale Panowie bardzo dużo koncertowali. Intensywne występy wiążą się z dużą ilością prób i to właśnie nagrania z dwóch z nich trafiły jakiś czas temu do sieci. 

W serwisie YouTube dość prężnie działa kanał "System Of A Down Live Archive", na którym sukcesywnie pojawiają się kolejne, uznawane za rzadkie, nagrania z prób czy występów grupy. Prowadzący kanał pisze o sobie, że specjalizuje się w archiwizowaniu materiałów z występów na żywo, związanych z System Of A Down w bezstratnej jakości, zachęca także, aby osoby, które mają takie nagrania skontaktowały się z nim i przyczyniły się do tworzenia archiwum. To właśnie na tym kanale jakiś czas temu pojawiły się dwa bardzo rzadkie nagrania z prób, jakie zespół odbył w grudniu 1998 roku. Na pierwszym wideo widać zespół na próbie, która miała miejsce 11 grudnia 1998 roku w w Bojangles w Sacramento, na drugim zaś Serj, Daron, Shavo i John ćwiczą w Transmission Theatre w San Francisco na dzień przed występem, który miał miejsce 13 grudnia 1998 roku. Takie nagrania z pewnością są dużą gratką dla fanów System of a Down, sprawdź oba poniżej!