System of a Down i Britney Spears? Świat muzyki nie jest gotowy na ten mash-up!

i

Autor: Pickhaver/REX Shutterstock/EAST NEWS/AKPA Britney Spears w stylu System of a Down?!

System of a Down i Britney Spears? Świat muzyki nie jest gotowy na ten mash-up!

2022-09-06 15:01

Zjawisko mash-upów sprawia, że fani muzyki mają szansę posłuchać utworów, których istnienia raczej by się nie spodziewali. Bo czy ktoś myślał o tym, jak mogłaby brzmieć Britney Spears w stylu System of a Down? Jeden z użytkowników serwisu Tik Tok postanowił to sprawdzić. Ostrzegamy - nie jesteście gotowi na te nagranie!

Muzyka zespołu System of a Down nie jest obca żadnemu fanowi ciężkich brzmień. Grupa zadebiutowała wydanym w 1998 roku krążkiem, zatytułowanym po prosty System of a Down, który zyskał uznanie krytyków, ale nie odniósł komercyjnego sukcesu. Zmieniło się to trzy lata później, gdy na rynku ukazała się płyta Toxicity - dotarła ona na szczyty list w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, sprzedając się w liczbie 200 tysięcy egzemplarzy w ciągu tygodnia od premiery. Album uznawany jest za jedną z najlepszych metalowych płyt w historii muzyki. Dużą popularnością cieszył się także promujący wydawnictwo singiel Chop Suey!, który zapewnił grupie jej pierwszą nominację do Grammy i do dziś postrzegany jest jako jej znak rozpoznawczy. 

Britney Spears w stylu System of a Down? Musisz tego posłuchać!

W sieci od lat bardzo popularne jest robienie mash-upów, polegające na umiejętnym łączeniu ze sobą dwóch lub więcej piosenek, w celu stworzenia jednej, spójnej kompozycji. Dzięki temu trendowi świat mógł się już przekonać, jak brzmiałby Slipknot jako Coldplay, czy Master of Puppets, śpiewane przez Tila Lindemanna. Pewien użytkownik Tik Toka postanowił natomiast sprawdzić, co wyjdzie, gdyby spróbować zagrać jeden z najbardziej kultowych numerów muzyki pop właśnie w stylu System of a Down! Mowa o kawałku Toxic Britney Speras, który ukazał się w 2004 roku, jako drugi singiel, promujący czwarty album studyjny "Księżniczki Popu". Efekt jest zupełnie nieprawdopodobny i z pewnością zaskoczy nie jednego fana ciężkich brzmień! Sprawdź nagranie!

Co tam w środku gra? System Of A Down