Syn Jamesa Hetfielda rozpoczął karierę muzyczną. Castor zdradził, jak uczy się na błędach swojego ojca

i

Autor: Screen z Instagrama/_bastardane_ Syn Jamesa Hetfielda o radach od ojca

Syn Jamesa Hetfielda rozpoczął karierę muzyczną. Castor zdradził, jak uczy się na błędach swojego ojca

2022-06-17 15:54

Dzieci bardzo często idą w ślady swoich rodziców. Świat zna wiele przypadków, gdy pociechy słynnych aktorów czy muzyków kontynuowały rodzinną tradycję i także podejmowały się działań na polu artystycznym. Kolejnym takim przykładem jest Castor Hetfield - syn Jamesa, który również rozpoczął karierę muzyczną. Chłopak zdradził, że sporo rozmawia z ojcem na temat kariery, a ten daje mu różne rady na ten temat.

Kolejne pokolenie metalowców wkracza na scenę! W marcu tego roku swój płytowy debiut zaliczył zespół, którego członkiem jest Castor Hetfield. Zbieżność nazwisk oczywiście nie jest przypadkowa - karierę muzyczną na własną rękę rozpoczął syn muzyka Metalliki. Castor jest perkusistą kapeli Bastardane, której brzmienie utrzymane jest w klimacie stoner sludge metal. Poza nim grupę tworzą wokalista i basista Jake Benn oraz gitarzysta Ethan Sirotzki. Choć zespół powstał w 2019 roku, a pierwsze piosenki wydał w 2020 roku, to jego debiutancki krążek ujrzał światło dzienne w marcu tego roku - mowa o płycie Is This Rage.

Co tam w środku gra - Metallica

Uczyć się na błędach ojca

Choć zdecydowanie nie można stwierdzić, że Castor buduje karierę na plecach swojego ojca, to jednak młody muzyk nie odcina się od niego całkowicie, a Hetfield senior bardzo chętnie służy synowi i jego kolegom dobrą radę. W wywiadzie dla portalu “Noisecreep”, Castor przywołał kilka bardzo konkretnych sytuacji, które stanowiły dla niego świetne przykłady, jak postępować (albo lepiej nie) w danej sytuacji.

Mój tata opowiadał nam sporo o kilku nieciekawych sytuacjach z tras koncertowych z czasów, gdy był młody, a ja czuję, że to pomaga nam uczyć się na jego błędach. Jest tego trochę, jak na przykład pozostawienie całego sprzętu w samochodzie na pastwę złodziei, imprezowanie na noc przed występem, który potem nie idzie zbyt dobrze. Po prostu pewna logika, która w naszej sytuacji jest bardzo ważna.

Dobre rady wujka Hetfielda

Z rady Hetfielda skorzystał też wokalista zespołu, Jake Benn. Muzyk uzyskał kilka wskazówek na temat tego, jak radzić sobie na scenie i w kontaktach z publicznością:

Tuż przed tym, jak graliśmy koncert w San Francisco, dostałem radę w zakresie panowania nad nerwami. Pamiętam, jak powiedział wtedy coś w stylu:„Publiczność chce, żebyś dobrze sobie radził dokładnie tak samo, jak ty sam tego chcesz. Czasem może Ci się wydawać, że jak coś Ci nie pójdzie, coś zepsujesz, to widownia Cię osądzi, ale tak się nie dzieje”. Dobrze jest czasem usłyszeć takie rzeczy.