Festiwal

i

Autor: Materiały prasowe

koncerty i festiwale

Summer Fog Festival 2024 został odwołany. Co z przyszłością wydarzenia?

2024-07-05 10:47

Tegoroczny Summer Fog Festival miał się odbyć już dosłownie za chwilę, w dniach 13-14 lipca w katowicki Spodku, a na wydarzeniu pojawić się miały światowe gwiazdy. Niestety, 3 lipca organizatorzy poinformowali, że zmuszeni są odwołać imprezę - jaki powód takiej decyzji podano? Co z przyszłością festiwalu?

Tegoroczna edycja Summer Fog Festival zaplanowana została na drugi weekend lipca. W dniach 13-14 lipca w katowickim Spodku zebrać się mieli wszyscy fani i fanki brzmień rockowych, rodem z lat 60. i 70., a zgodnie z ogłoszeniami, na Summer Fog Festival 2024 zagrać mieli m.in. Hawkwind, Arena, Józef Skrzek, Lizard czy Big Big Train.

Line-up był skompletowany i dosłownie na ostatniej prostej, gdy wydawało się, że nic nie może się nie udać, organizatorzy poinformowali, że są zmuszeni odwołać tegoroczną edycję wydarzenia. 3 lipca na oficjalnych profilach festiwalu w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie, które głosi, że takowa decyzja musiała zostać podjęta "z przyczyn niezależnych od organizatorów". Co dalej z całym formatem? Z oświadczenia wynika, że wydarzenie zostanie przeniesione na inny termin, a ustalanie nowej daty wciąż trwa. Jeśli chodzi o bilety, te już zakupione zachowają ważność na na kolejny termin, Ci jednak, którzy chcieliby zwrócić wejściówki, mogą to zrobić w punktach sprzedaży. Organizatorzy piszą na koniec, że przepraszają za całą sytuację, liczą jednak na zrozumienie i wsparcie. Poniżej pełna treść oświadczenia.

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Szanowni Państwo

Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od nas jesteśmy zmuszeni do przeniesienia tegorocznej edycji festiwalu Summer Fog Festival na inny termin. Aktualnie trwają ustalenia w temacie nowej daty festiwalu. Bilety zachowują ważność na kolejny termin. Osoby, które już zakupiły bilety, a chciałyby je zwrócić, to mogą to zrobić w punktach sprzedaży. Ich koszt zostanie zwrócony zgodnie z regulaminem. Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane. Liczymy na Państwa wsparcie i zrozumienie. Do zobaczenia, podczas kolejnej daty. Z poważaniem, Zespół organizacyjny Summer Fog Festival.

O Summer Fog Festival

Informacje nadchodzą w momencie, gdy Summer Fog Festival obchodzi swoje 5-lecie. Pierwsza edycja wydarzenia idealnego dla fanów brzmień, typowych dla lat 60. i 70. odbyła się w 2019 roku. Okazało się ono sukcesem, a organizatorzy nie zawiedli, zapraszając jako główną gwiazdę prawdziwą ikonę muzyki - Nicka Masona i jego zespół, czyli Nick Mason’s Saucerful Of Secrets. Na warszawskim Torwarze zagrali wtedy także Soft Machine, David Cross & David Jackson Band, Amarok i Believe. Następnie wydarzenie nie odbywało się ze względu na pandemię COVID-19, impreza powróciła po przerwie w 2023 roku i zagrali na niej m.in. Nick Mason's Saucerful of Secrets, Steve Hackett: Genesis Revisited, SBB, Riverside, Collage czy The Steve Hillage Band.

Oto nasz wybór najważniejszych polskich płyt z lat 70.