Stuart Anstis (ex  Cradle of Filth) nie żyje. Gitarzysta miał 48 lat

i

Autor: Screen z Instagrama/cradleoffilth Zmarł były muzyk Cradle of Filth

Stuart Anstis (ex Cradle of Filth) nie żyje. Gitarzysta miał 48 lat

2022-08-24 10:30

Przykre wieści z Wysp Brytyjskich. W wieku 48 lat zmarł Stuart Anstis - muzyk, były gitarzysta black metalowego zespołu Cradle of Filth. Choć artysta był członkiem grupy raptem przez cztery lata, to odcisnął duże piętno na dyskografii grupy. Wiadomość o śmierci gitarzysty przekazała jego żona. Muzyka pożegnali także koledzy z byłego zespołu.

Przykre wieści nadeszły z Wysp Brytyjskich - w wieku zaledwie 48 lat zmarł muzyk Stuart Anstis. Mężczyzna był znany przede wszystkim z działalności w black metalowym zespole Cradle of Filth. Formacja ta została założona w 1991 roku przez wokalistę i autora tekstów Dani Filtha, Anstis dołączył do składu w 1995 roku. Jako gitarzysta brał udział w nagraniach dwóch albumów studyjnych grupy - Dusk... and Her Embrace (1996) i Cruelty and the Beast (1998), To właśnie ostatnia ze wspomnianych płyt wskazywana jest jako najlepsza w dyskografii zespołu, która zdefiniowała jego dalsze brzmienie. Stuart odszedł z Cradle of Filth w 1999 roku, niedługo później powołał do życia formację Bastardsun, która funkcjonowała do 2005 roku. 

Wokalista grupy Nocny Kochanek o numerze „O jeden most za daleko” i teledysku do niego

Żona i koledzy żegnają Stuarta Anstisa

Wiadomość o śmierci Anstisa przekazał Richard Shaw, także były gitarzysta Cradle of Filth, niedługo później te przykre wieści potwierdziła żona Stuarta, Antoinette. W social mediach Cradle of Filth udostępniony został post z oficjalnym pożegnaniem muzyka, w którym kilka słów napisał wokalista Dani Filth. Przyczyna smierci artysty nie została podana do opinii publicznej.