Płyty CD przestaną istnieć? Ich sprzedaż bardzo spada, wygrywa streaming

i

Autor: Płyty CD przestaną istnieć? Ich sprzedaż bardzo spada, wygrywa streaming/screen: youtube.com/channel/UC5SyDHILWSKh0qo-H3W_Osg

Streaming pomaga branży muzycznej! Zarejestrowano duży wzrost przychodów z muzyki w chmurze

2022-03-23 12:23

Często mówi się, że streaming niszczy rynek muzyczny, a jak pokazują ostatnie badania, duży wzrost przychodu dla muzyki, pochodzi właśnie ze streamu. Jak to wygląda w liczbach?

Od lat mówi się, że streaming jest przyczyną upadku branży muzycznej i przez niego płyty się nie sprzedają. Jak się okazuje, prawda jest nieco inna, mianowicie, z ostatnich badań wynika, że streaming mocno pomaga branży muzycznej!

Co tam w środku gra - Happysad - Odrzutowce i kowery

Streaming pomaga branży muzycznej! Zarejestrowano duży wzrost przychodów z muzyki

Jak podaje 'Midia' w 2021 roku muzyka na całym świecie zarobiła 28,8 miliardów dolarów. Oznacza to wzrost o 24,7% w stosunku do roku 2020. Sam streaming zarobił 18,5 miliarda dolarów, czyli o 29,3% więcej niż w 2020 roku. Jak to możliwe? Stało się tak dzięki licencjom danym serwisom Facebook, TikTok, Snap i Twitch. Wychodzi na to, że wpływy muzyki na świecie, to aż w 64% streaming. Najwięcej rybku ma Universal Music Group, który trzyma 1/3 rynku. Jak widać, streaming mocno pomaga branży.

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć