Grabaż

i

Autor: Foto: Arek Szymański

Strachy Na Lachy opublikowały nowy klip, w którym udział wzięli fani. Numer ma mocno ekologiczną wymowę

2022-02-15 11:57

'Piekło' ukazało się już kilka miesięcy temu, a my podgrzewamy piekielną atmosferę jeszcze bardziej! Najnowszy album studyjny zespołu Strachy na Lachy zyskał efektowną oprawę w postaci teledysku do utworu "Łuski krokodyla". To kawałek, który fani przyjęli szczególnie gorąco i zarazem wyjątkowy teledysk - gdyż biorą w nim udział właśnie fani. Wideo już można oglądać na kanale YouTube wytwórni SP Records.

Wideoklip ilustruje jeden z popularniejszych utworów z płyty "Piekło", która ukazała się 1 października tego roku i niemal natychmiast zyskała status Złotej Płyty. "Łuski krokodyla", jeden z bardziej entuzjastycznie przyjętych kawałków z tej płyty, zyskały wizualna oprawę w reżyserii Sławka Pietrzaka - to kolejna jego produkcja dla tego zespołu. To wyjątkowe dzieło, gdyż gremialny udział biorą w nim fani kapeli! Sama piosenka zaś to utwór o mocnej proekologicznej wymowie i niezwykle aktualnym przesłaniu. Tematyka ochrony środowiska i klimatu jest bliska wielu artystom, także i Strachom.

Wywiadówka - Grabaż

Teledysk do "Łusek krokodyla" promuje nie tylko nowy album Strachów na Lachy - wydany po czteroletniej przerwie wydawniczej - ale także trasę koncertową kapeli. Przed nami bowiem występy w:

  • Koszalinie (18.02),
  • Tychach (26.02),
  • Łodzi (04.03),
  • Gdyni (11.03),
  • Wrocławiu (25.03)
  • Warszawie (26.03)

"Piekło" to pierwszy od kilku lat album studyjny Strachów na Lachy, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów rockowych. Grabaż i jego formacja na nowym wydawnictwie sięgają do elektronicznych inspiracji, ciekawych brzmień i intrygujących rytmów. Nie zabrakło także poetyckich, pełnych subtelności tekstów, które stanowią znak firmowy zespołu.

Album to nowa jakość w muzyce Strachów na Lachy, również za sprawą producentów - Sławka Pietrzaka i Andrzeja Iziego Izdebskiego, współpracującego także z Ralphem Kaminskim.

Sonda
Strachy Na Lachy czy Pidżama Porno? Który zespół bardziej do ciebie przemawia?