Stevie Nicks odwołuje koncerty. Artystka przejdzie operację

i

Autor: Dennis Van Tine/LFI/Photoshot/REPORTER Stevie Nicks ma problemy zdrowotne

muzyczne wiadomości

Stevie Nicks odwołuje koncerty. Artystka przejdzie operację

2024-07-08 11:01

Stevie Nicks to dziś jedna z największych kobiecych ikon światowej muzyki rockowej. Znana z działalności w Fleetwood Mac, ale także kariery solowej, mimo ponad 70 lat na karku, wciąż aktywnie koncertuje. Niestety, tym razem na drodze do występów artystce stanęły pewne problemy zdrowotne - Nicks zmuszona będzie poddać się operacji.

Stevie Nicks muzyką żyła już od najmłodszych lat, a swój pierwszy utwór, zatytułowany I've Loved and I've Lost, and I'm Sad but Not Blue napisała w wieku 16 lat, krótko po tym, jak dostała pierwszą gitarę. Będąc uczennicą Arcadia High School dołączyła do swojego pierwszego zespołu, krótko później poznała gitarzystę i wokalistę Lindseya Buckinghama, który został jej partnerem w życiu i dalszej muzycznej drodze. Para na początku lat 70. rozpoczęła działalność jako duet, a w 1973 ukazał się jego jedyny album, Buckingham Nicks. Wydawnictwo nie osiągnęło sukcesu, jednak wystarczyło, by na muzyków uwagę zwrócił zespół Fleetwood Mac - Stevie i Lindsey dołączyli do jego składu w 1975 roku, grając po raz pierwszy na albumie Fleetwood Mac z tego samego roku.

Nicks pozostawała w grupie, z przerwami, do samego końca, jednak już w 1981 roku, wydaniem płyty Bella Donna, rozpoczęła działalność jako artystka solowa. Na chwilę obecną gwiazda ma już na koncie osiem autorskim albumów, z czego najbardziej aktualny to 24 Karat Gold: Songs from the Vault z 2014 roku.

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Stevie Nicks przekłada koncerty - w tle problemy zdrowotne

Stevie co prawda nie wydaje nowej muzyki od około dekady, skupiając się na prezentowaniu wydań specjalnych dotychczasowych wydawnictw, nie przeszkadza jej to jednak w ciągłym koncertowaniu po całym świecie. Gwiazda pozostaje niezwykle aktywna w tej materii, a jej kolejne występy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem fanów i fanek.

Niestety, tym razem Nicks na drodze stanęły problemy zdrowotne. Artystka miała zaplanowane występy w Glasgow i Manchestrze, te jednak musiały zostać odwołane ze względu na jej problemy zdrowotne. Z oświadczenia wynika, że Stevie doznała urazu nogi i będzie musiała się poddać operacji. Wielbiciele gwiazdy są nieco zaniepokojeni tym ogłoszeniem, obawiając się, czy do skutku dojdzie koncert Stevie w BST Hyde Park w Londynie, zaplanowany na najbliższy piątek, czyli 12 lipca - na chwilę obecną występ ten nie wydaje się być jednak zagrożony.

Oto nasz wybór najważniejszych zagranicznych płyt rockowych z lat 80.