Stevie Nicks napisała… wiersz na nowy album Taylor Swift! Gwiazda zaśpiewała o legendzie Fleetwood Mac i o Pattie Smith na “The Torture Poets Department”

i

Autor: VALERIE MACON/AFP/East News/Materiały prasowe/HOLLANDSE HOOGTE/East News Taylor Swift oddała hołd legendom kobiecego rocka na nowym albumie

muzyczne wiadomości

Stevie Nicks napisała… wiersz na nowy album Taylor Swift! Gwiazda zaśpiewała o legendzie Fleetwood Mac i o Pattie Smith na “The Torture Poets Department”

2024-04-22 9:44

W piątek 19 kwietnia swój najnowszy album wydała Taylor Swift. Wydawnictwo zostało zatytułowane "The Torture Poets Department" i już bije wszelkie rekordy popularności. Fani i fani gwiazdy jak zwykle bardzo mocno przyjrzeli się temu, o czym ta opowiada w tekstach i jakie ciekawostki skrywa opakowanie płyty. Na tej nie zabrakło hołdów dla kobiecych legend rocka!

19 kwietnia to dla fanów i fanek ciężkich brzmień z pewnością dzień, w którym ukazał się nowy, pierwszy od czterech lat album Pearl Jam. Cały świat współczesnej popkultury dużo bardziej jednak zwraca uwagę na fakt, że tego samego dnia swój najnowszy projekt studyjny wydała Taylor Swift. Amerykańska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka zaprezentowała płytę, zatytułowaną The Torture Poets Department, a ta już po wydaniu ukazała się być podwójnym albumem, na który trafiło aż trzydzieści jeden kompozycji!

Wydawnictwo, śladem innych, wydanych przez Taylor, już bije wszelkie rekordy popularności, a wielbiciele gwiazdy uważnie interpretują teraz teksty utworów i szukają wskazówek, dotyczących kolejnych projektów artystki. Na tym najnowszym za to pojawiły się bardzo ciekawe ślady, które powinny zainteresować również wielbicieli i wielbicielki klasycznego rocka!

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów

Co Stevie Nicks i Pattie Smith mają wspólnego z nowym albumem Taylor Swift?

Dopiero gdy w ręce fanów i fanek Swift trafił album okazało się, że jego opakowanie skrywa sporą niespodziankę! Znalazł się w nim wiersz, napisany specjalnie dla Taylor przez Stevie Nicks! Legenda Fleetwood Mac stworzyła poemat o niespełnionej miłości, zatytułowany For T — and me…

To jednak nie jedyny ślad Stevie na The Torture Poets Department. W zamykającym podstawowe wydanie płyty utworze Clara Bow, zatytułowanym w ten sposób na cześć amerykańskiej aktorki, ikony kina lat 20. XX wieku, Taylor śpiewa o Nicks, a wers brzmi następująco:

You look like Stevie Nicks in ’75, the hair and lips / The crowd goes wild at her fingertips/ Half moonshinе, a full eclipse.

To jednak nie wszystko! W tytułowym utworze z płyty gwiazda wspomina inną legendę muzyki rockowej - Pattie Smith! Tym razem Taylor śpiewa: "You’re not Dylan Thomas, I’m not Patti Smith / This ain’t the Chelsea Hotel / We’re modern idiots".  Mówi się też, że sam ten numer opowiada o krótkiej relacji wokalistki z liderem zespołu The 1975, Mattym Healym.

Pattie Smith reaguje na utwór Taylor Swift

Pattie zdążyła się już odnieść do oddanego jej na płycie hołdu, zamieszczając w swoich social mediach post, w którym dziękuje Swift.

Sprawdź poniżej nasz wybór najważniejszych kobiecych albumów wszech czasów: