Steven Wilson w świetnej formie. Piękny teledysk i wzruszający numer

i

Autor: YouTube

Steven Wilson w świetnej formie. Piękny teledysk i wzruszający numer

2023-09-21 12:13

Jeżeli macie już zupełnie dosyć kolejnych wyskoków Rogera Watersa albo dyskusji wokół zejścia się Pink Floyd mamy dla Was coś, co odświeży atmosferę. Znany choćby ze świetnego Porcupine Tree Steven Wilson właśnie opublikował nowy teledyk. Piosenka pod tytułem "What Life Brings" z pewnością trafi do wszystkich, którzy kochają liryczne oblicze rocka progresywnego.

Wilson przez wiele lat swojej artystycznej pracy dał się poznać jako wrażliwy twórca, który stara się wykorzystać wszystkie dostępne mu środki artystyczne do opowiedzenia historii. Nie inaczej jest w przypadku "What Life Brings". Teledysk piosenki rozpoczyna się prawdziwie w stylu Alfreda Hitchcocka, czyli od przysłowiowego trzęsienia ziemi. Następnie zestawienie tańca głównych bohaterów z muzyką opowiada nam historię o ludziach, uczuciach i relacjach zmieniających się przez czas.

Wiele tej opowieści dodaje ekspresja dwójki tancerzy: Robina Doblera oraz Tanii Dimbelolo. Reżyserem natomiast jest Edwin Brawn, który wcześniej realizował klipy między innymi dla Stormzy czy Anne-Marie. W tym obrazku postawił na bardzo ciekawy zabieg artystyczny jakim jest odwrócenie biegu czasu: podczas gdy muzyka prowadzi nas naprzód, wizja puszczona jest od tyłu, postaci ruszają się nienaturalnie, a jednocześnie ciekawie i onirycznie.

Najnowsza płyta Stevena Wilsona "The Harmony Codex" trafi do sprzedaży 29 września. Nie możemy się już jej doczekać!

Nirvana - 5 ciekawostek o albumie "In Utero" | Jak dziś rockuje?