Stephen King wspomniał Anthrax w nowym tomie opowiadań! Zaskakujące odniesienie do legendy thrashu

i

Autor: AP/East News/Mayer/FaceToFace/REPORTER Anthrax w nowym opowiadaniu Stephena Kinga!

metal i literatura!

Stephen King wspomniał Anthrax w nowym tomie opowiadań! Zaskakujące odniesienie do legendy thrashu

2024-07-03 13:18

Stephen King uznawany jest za jednego z największych mistrzów grozy, którego mroczne opowiadania i powieści cieszą się dużą popularnością i uznaniem, a do tego są bardzo chętnie ekranizowane. Nie od dziś wiadomo, że pisarz jest wielkim fanem ciężkich brzmień, co udowodnił w jednej z nowych historii - i to w zaskakujący sposób!

Stephen King nie bez powodu nazywany jest "mistrzem horroru", prawdziwy "królem współczesnej grozy". Jak sam mówi, pisać zaczął już w wieku sześciu czy siedmiu lat, inspirując się początkowo komiksami i kinem. Do tego od małego bardzo, bardzo dużo czytał, dzięki czemu czerpał wzorce, uczył się pewnych schematów, które będzie wykorzystywał w przyszłości, we własnej twórczości.

Pierwsze profesjonalne opowiadanie Kinga, które doczekało się publikacji, to The Glass Floor z 1967 roku, debiutancka powieść przyszłego "mistrza grozy" to słynna już Carrie, która ukazała się w 1974 roku i ugruntowała jego pozycję na rynku. W kolejnych latach autor prezentował takie tytuły, jak Lśnienie, Smętarz dla zwierzaków, Podpalaczka, To, Zielona Mila, cykl Mroczna Wieża, Misery czy Łowca snów - wszystkie, cieszące się dziś statusem klasyków. Stephen King do dziś pozostaje niezwykle płodnym pod względem publikacji pisarzem - w maju tego roku ukazał się nowy zbiór opowiadań Kinga - Im mroczniej, tym lepiej.

Wywiad z Mike'em Portnoyem | ESKA ROCK

Anthrax w opowiadaniu Stephena Kinga

To właśnie w tej pozycji pojawia się prawdziwy smaczek dla wszystkich fanów i fanek thrash metalu! W jednym z opowiadań wspomniany został zespół, zaliczany do tzw. "Wielkiej Czwórki thrashu" - Anthrax! Uwaga, spoiler!

Chodzi o dość brutalną historię, zatytułowaną Finn. To w niej właśnie jeden z porywaczy o imieniu Steve jako jedno z narzędzi tortur, stosowanych wobec tytułowego bohatera, wykorzystuje kawałek Anthraxu, a mianowicie Madhouse! Opinię publiczną o tym fakcie poinformował sam Scott Ian, który czytał zbiór opowiadań w trakcie podróży samolotem - muzyk zamieścił stosowany fragment w swoich social mediach, nie kryjąc ekscytacji faktem bycia wyróżnionym przez "mistrza grozy". Sam zespół wielokrotnie odnosił się w swojej twórczości do prozy Kinga, chociażby na albumie Among the Living, Stephen King również już wcześniej wspominał zespół w innych swoich pozycjach.

Stephen King wskazał ulubione grupy. Czego słucha Król Horroru?