Joey Belladonna, Ronnie James Dio

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER, MARCOCCHI GIULIO/SIPA/EAST NEWS

Wiadomości

Joey Belladonna odda hołd Ronniemu Jamesowi Dio. Wokalista Anthrax ogłosił wyjątkowy projekt

Joey Belladonna, wokalista Anthrax, założył zespół w hołdzie Ronniemu Jamesowi Dio. W jego ramach będzie wykonywał utwory z repertuaru Rainbow, Black Sabbath oraz Dio. Belladonna ogłosił także pierwsze daty koncertów.

Joey Belladonna odda hołd Ronniemu Jamesowi Dio

Joey Belladonna, wokalista amerykańskiej formacji Anthrax, postanowił oddać hołd Ronniemu Jamesowi Dio. W związku z tym, powołał do życia – wraz ze swoją żoną – nowy koncertowy projekt. 

Zapowiedziano już cztery sierpniowe koncerty na Florydzie. Według zapowiedzi, zespół będzie wykonywał utwory z repertuaru Dio, Black Sabbath oraz Rainbow.

5 rockowych i metalowych zespołów ze Śląska, na które warto zwrócić uwagę. O nich jeszcze będzie głośno

Koncerty ku pamięci Dio odbędą się w następujących terminach:

  • 15 sierpnia – Captain Hiram’s – Sebastian,
  • 16 sierpnia – Piper’s Pub – Pompano Beach,
  • 17 sierpnia – OCC Road House – Clearwater,
  • 18 sierpnia – Conduit – Winter Park.

Jak czytamy na stronie internetowej wokalisty, w ramach hołdu zostaną wykonane takie kultowe utwory, jak m.in. "Holy Diver", "Rainbow in the Dark", "Heaven and Hell", "Neon Knights", "Man on the Silver Mountain" czy "Long Live Rock 'n' Roll". Kto jeszcze w tym zespole będzie grał? Szczegóły nie zostały, na ten moment, jeszcze ujawnione. 

Anthrax znowu w Polsce

Czy Belladonna dotrze także do Europy z projektem ku pamięci Ronniego Jamesa Dio? Tego na razie nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że w tym roku zobaczymy wokalistę w naszym kraju z zespołem Anthrax. 11 grudnia w katowickim Spodku odbędzie się Thrash ‘Till Death. Oprócz Anthraxu, zagrają także: Kreator oraz, gość specjalny, Testament. 

Oto metalowe albumy wszech czasów: