Dave Grohl i muzycy Anthrax wypuścili cover utworu Bad Brains

i

Autor: MIGUEL SCHINCARIOL/AFP/East News, Rex Features/East News, Karol Makurat/REPORTER

Muzyczne nowości

Dave Grohl i muzycy Anthrax wypuścili cover utworu Bad Brains. Zobacz WIDEO

Dave Grohl, lider Foo Fighters, nagrał z muzykami zespołu Anthrax cover utworu legendarnej formacji Bad Brains w ramach Record Store Day. Całość jest już dostępna w sieci.

Dave Grohl i muzycy Anthrax wypuścili cover utworu Bad Brains

Dave Grohl wraz z muzykami Anthrax, gitarzystą Scottem Ianem oraz perkusistą Charliem Benantem, nagrał cover utworu "The Regulator" z repertuaru formacji Bad Brains, który oryginalnie znalazł się na albumie "Bad Brains" z 1982 roku. 

Trio, pod szyldem G.B.I., wypuściło singiel z okazji Record Store Day. Grohl zaśpiewał i zagrał na perkusji, natomiast Benante sięgnął po gitarę basową. 

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?

Nagraliśmy "Regulator" na żywo w dwóch podejściach. Świetnie było zagrać z Dave'em i usłyszeć jego głos w połączeniu z moją gitarą. Wszyscy jesteśmy wielkimi fanami Bad Brains – powiedział Scott Ian. 

Z całością możecie zapoznać się poniżej:

Tak z kolei wygląda okładka singla stworzonego z myślą o Record Store Day. Odpowiada za nią Benante, który jest też odpowiedzialny za projekty graficzne związane z Anthraxem. Muzyk wpadł na pomysł, aby w trójkę wyskakiwali oni z pudełka przed siedzibą CBGB, kultowego klubu muzycznego, który w latach 1973–2006 działał w dzielnicy Manhattan w Nowym Jorku. – Zacząłem myśleć o dawnych czasach CBGB i mojej miłości do kolekcjonowania zabawek. Wszystko się po prostu ułożyło – wyjaśnia perkusista formacji Anthrax. 

Okładka

i

Autor: mat. prasowe

Foo Fighters i Anthrax w tym roku zagrają w Polsce

Zarówno Dave'a Grohla, jak i muzyków formacji Anthrax, zobaczymy w tym roku w naszym kraju. Zespół Foo Fighters będzie jednym z headlinerów tegorocznej edycji Open'er Festivalu, który odbędzie się tradycyjnie na gdyńskim lotnisku Kossakowo. Muzycy FF zagrają pierwszego dnia, czyli 3 lipca, na głównej scenie festiwalu. Impreza potrwa cztery dni, czyli do 6 lipca. 

Z kolei Anthrax, w ramach wspólnej trasy z Kreatorem i Testamentem, odwiedzi Polskę 11 grudnia 2024 roku w katowickim Spodku. 

Oto najlepsze utwory Foo Fighters nagrane z Taylorem Hawkinsem w składzie: