Motörhead

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Lionel Flusin

muzyczno-książkowe premiery

Dave Grohl, Ozzy i Lars Ulrich opowiedzą historię Lemmy'ego w nowej książce! Szczegóły wyjątkowego wydawnictwa

2024-03-27 13:16

Nadciąga prawdziwa gratka dla wszystkich fanów i fanek Lemmy'ego Kilmistera! Okazuje się, że w drodze na rynek jest nowa książkowa biografia o legendzie heavy metalu. Będzie to jednak pozycja z wielu względów wyjątkowa! Wyróżnia ją fakt, że historię lidera Motörhead opowiedzą inne ikony muzyki metalowej!

Lemmy Kilmister na zawsze zapisał się w historii ciężkich brzmień. Muzyka uznaje się za jednego z pionierów stylistyki, dziś znanej pod nazwą New Wave of British Heavy Metal, która w dłuższym dystansie dała podwaliny pod narodziny thrash metalu. Artysta uchodził za życia i nadal uchodzi za ikonę metalu, a chętnie współpracowali z nim młodsi muzycy, którzy stawali swoje pierwsze kroki na scenie, gdy zespół Motörhead cieszył się już statusem zupełnie kluczowego na rynku. Teraz to właśnie takie osoby przyłożą swoją rękę do wyjątkowego projektu, poświęconego Lemmy'emu.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Powieść ilustrowana o Lemmym!

Z2 Comics, czyli amerykańskie wydawnictwo, skupiające się na wydawaniu komiksów, powieści graficznych i gadżetów, związanych z kulturą popularną, zapowiedziało właśnie wydanie niezwykle wyjątkowej pozycji. Mowa o ilustrowanej książce No Remorse: The Illustrated True Stories Of Lemmy Kilmister And Moterhead, która ukazać się ma jeszcze tego lata! Do jej powstania wydawnictwo zaprosiło inne ikony metalu, dzięki czemu to takie nazwiska, jak Ozzy Osbourne, Dave Grohl, Lita Ford, Slash, Dave Navarro, Mikkey Dee, Phil Campbell czy Lars Ulrich opowiedzą historię kariery założyciela i frontmana Motörhead.

Grohl jest autorem przedmowy książki, a zamknie ją posłowie, zapisane przez "Księcia Ciemności". Do stworzenia powieści graficznej zaangażowane zostało także imponujące grono twórców wizualnych: Dave Chisholm, Bob Fingerman, Jay Jay Jackson, Jim Mahfood czy autor okładek płyt m.in. Megadeth i Death, Ed Repka. Książka jest dostępna w przedsprzedaży pod linkiem.

Poniżej spróbuj się w quizie o thrash metalu!

Co wiesz o thrash metalu? TRUDNY quiz dla najwiekszych fanów i fanek ciężkich brzmień

Pytanie 1 z 10
Który utwór Black Sabbath uznawany jest za kluczowy dla korzeni thrash metalu?