Spotify zmienia stawki. Ile i od kiedy zapłacimy teraz za pakiety?

i

Autor: Pixaby Nowe ceny pakietów Spotify

Spotify zmienia stawki. Ile i od kiedy zapłacimy teraz za pakiety Premium?

2024-01-09 10:42

O tym, że Spotify przymierza się do podwyżek cen za swoje pakiety Premium było wiadomo już od dawna, do tej pory jednak ewentualne decyzje nie dotyczyły Polski - aż do teraz. W poniedziałek 8 stycznia użytkownicy platformy otrzymali maile, informujące o zmianie wartości pakietów, z których korzystają. Jak teraz będą prezentować się ich ceny?

Spotify to jedna z najpopularniejszych i najczęściej używanych platform streamingowych na całym świecie. Umożliwia ona dostęp do ogromnej ilości muzyki, ale także podcastów, a ze względu na łatwość w dostępnie do tych materiałów, na pobieranie jej i korzystanie w ramach danego pakietu premium, który umożliwia dostęp do treści bez reklam, decydują się miliony ludzi na całym świecie. Choć Spotify od lat jest przedmiotem licznych kontrowersji, krytyki i dyskusji, to jego popularność nie maleje. Pomimo to, platforma już w ubiegłym roku zdecydowała się na podwyżkę cen oferowanych pakietów Premium, początkowo jednak krok ten nie dotyczył użytkowników w naszym kraju - aż do teraz.

Najlepsze polskie albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Zmiana cen pakietów Spotify - ile i od kiedy?

W poniedziałek 8 stycznia rodzimi użytkownicy platformy otrzymali maile, informujące o zmianie wartości pakietu Premium, do którego przypisany jest dany adres e-mailowy. Ich ceny wzrosną, jak jednak widnieje w wiadomości, nie stanie się to natychmiastowo - nowe wartości zaczną obowiązywać od kwietnia. Użytkownicy mają czas do 31 marca 2024 roku na to, by zaakceptować zmiany w dotychczasowej umowie - jeśli tego nie zrobią, dotychczasowy plan zostanie automatycznie anulowany, a konto zostanie przeniesione do bezpłatnej wersji Spotify z reklamami. Od kwietnia 2024 roku ceny pakietów Spotify Premium prezentować się będą następująco:

  • Pakiet indywidualny - 23,99 zł (było 19,99 zł)
  • Pakiet dla dwóch osób - 30.99 zł (było 24,99 zł)
  • Pakiet rodzinny - 37,99 zł ( było 29,99 zł)
  • Pakiet dla studentów (dostępny po przekazaniu platformie skanu aktualnej legitymacji studenckiej) - 12,99 zł (było 9,99 zł)