Nirvana

i

Autor: John Chapple/Splash News/EAST NEWS

Spencer Elden znowu pozywa Nirvanę! Oczywiście chodzi o okładkę 'Nevemind'

2022-01-14 9:02

Okładka 'Nevermind' Nirvany jest ikoniczna i nawet jeśli ktoś nie jest fanem tego typu brzmień, słynnego niemowlaka widział na pewno. Po 30 latach od premiery krążka, bohater okładki postanowił pozwać zespół! Jak twierdzi Spencer Elden, stał się on ofiarą dziecięcej pornografii i naruszyło to jego dobre imię. Po odrzuceniu pozwu, mężczyzna ponownie pozywa Nirvanę.

Okładka 'Nevermind' zespołu Nirvana, to prawdopodobnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych okładek w historii muzyki rockowej. Płynący za jednodolarówką niemowlak, stał się ikoną i często można spotkać go na koszulkach, które noszą nie tylko fani grupy. Po 30 latach od premiery krążka, Spencer Elden, który znajduje się na okładce, złożył pozew przeciwko żyjącym członkom zespołu, wytwórni i fotografowi Kirkowi Weddle’owi. Jak twierdził mężczyzna, jego nazwisko i wizerunek zostały związane z komercyjnym wykorzystywaniem seksualnym. Finalnie, sędzia odrzucił pozew Eldena, a powodem był brak reakcji ze strony oskarżyciela. To jednak nie koniec, bo bohater całego zamieszania, ponownie pozywa Nirvanę!

Co tam w środku gra? Nirvana

Spencer Elden znowu pozywa Nirvanę! Oczywiście chodzi o okładkę 'Nevemind'. O co tym razem chodzi?

Chodzi oczywiście o to samo, a Spencer dalej walczy i chyba się nie podda. Oskarżyciel, który do 30 grudnia miał czas, aby odpowiedzieć na wniosek zespołu o odrzucenie pozwu, nie zrobił tego, także sprawa została zamknięta. No właśnie nie do końca, ponieważ mężczyzna złożył nowy pozew, który wpłynął do sądu 12 stycznia. Mówiąc najprościej, wszystko zaczyna się od nowa. Oczywiście Spencer Elden nadal utrzymuje, że okładka narusza jego dobre imię.

Sonda
Czy 'Nevermind' to ważny dla ciebie krążek?