Spencer Elden

i

Autor: John Chapple/Splash News/EAST NEWS

Spencer Elden znowu pozywa Nirvanę i zespół znowu odpowiada

2022-02-02 9:09

Okładka 'Nevermind' Nirvany jest ikoniczna i nawet jeśli ktoś nie jest fanem tego typu brzmień, słynnego niemowlaka widział na pewno. Po 30 latach od premiery krążka, bohater okładki postanowił pozwać zespół! Jak twierdzi Spencer Elden, stał się on ofiarą dziecięcej pornografii i naruszyło to jego dobre imię. Po odrzuceniu pozwu, mężczyzna ponownie pozwał Nirvanę, a pełnomocnicy zespołu postanowili odpowiedzieć.

Okładka 'Nevermind' zespołu Nirvana, to prawdopodobnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych okładek w historii muzyki rockowej. Płynący za jednodolarówką niemowlak, stał się ikoną i często można spotkać go na koszulkach, które noszą nie tylko fani grupy. Po 30 latach od premiery krążka, Spencer Elden, który znajduje się na okładce, złożył pozew przeciwko żyjącym członkom zespołu, wytwórni i fotografowi Kirkowi Weddle’owi. Jak twierdził mężczyzna, jego nazwisko i wizerunek zostały związane z komercyjnym wykorzystywaniem seksualnym. Finalnie, sędzia odrzucił pozew Eldena, a powodem był brak reakcji ze strony oskarżyciela. To jednak nie koniec, bo bohater całego zamieszania, ponownie pozwał Nirvanę! Na to w końcu odpowiedzieli pełnomocnicy zespołu.

Co tam w środku gra? Nirvana

Spencer Elden znowu pozywa Nirvanę i zespół znowu odpowiada

Jak podało 'Rolling Stone', prawnicy Nirvany odpowiedzieli na pozew, pisząc:

Ta sprawa musi zostać zamknięta. Żadne poprawki nie uzasadnią roszczeń Eldena. Czas minął. Elden nie pozywał oskarżonych przez 30 lat pomimo tego, że wiedział o sprawie, mimo że stan rzeczy przez ten czas nie uległ zmianie. To podważa jego roszczenia.

Jednak, wielce prawdopodobne, że Spencer Elden nadal będzie składał pozwy, jednocześnie zaklinając rzeczywistość.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu