Sorry Boys przedstawiają kolejny singiel z albumu Moje serce w Warszawie!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Ola Bodnaruś Sorry Boys i "Dzień Dobry" w duecie z Robertem Gawlińskim

Sorry Boys przedstawiają kolejny singiel z albumu "Moje serce w Warszawie"!

2023-09-15 14:16

Na zaproszenie Muzeum Powstania Warszawskiego zespół Sorry Boys upamiętnił 79. rocznicę Powstania Warszawskiego. Artyści przygotowali materiał na płytę, wystąpili także na koncercie w Parku Wolności przy Muzeum. Album zawiera osiem autorskich kompozycji z tekstami Beli Komoszyńskiej, Miuosha, Zuzanny Ginczanki i Pabla Nerudy. Płyta nosi tytuł „Moje serce w Warszawie”. Kolejnym singlem z albumu jest piosenka „Dzień dobry”, z gościnnym udziałem Roberta Gawlińskiego.

Tak o singlu mówi Bela Komoszyńska, wokalistka, liderka i autorka tekstów Sorry Boys:

„Dzień dobry” to najjaśniejszy z utworów na albumie “Moje serce w Warszawie”. Mógłby być poranną mantrą. Wyobrażam sobie, że taki nastrój, pełen nadziei, towarzyszył młodym ludziom idącym do Powstania w pierwszym jego dniu. Naszym gościem w tym utworze jest Robert Gawliński - szaman polskiej piosenki i głos, z którym prześpiewałam setki godzin, kiedy zaczynałam swoją drogę z muzyką. Niech ten utwór Wam dobrze gra w duszach i służy jako zapasowe słońce!

O nowej płycie i Taco Hemingwayu - Riverside w Esce ROCK

Wyjątkowe wydawnictwo

Płyta „Moje serce w Warszawie” to podróż przez lato 1944 roku, historię miłości młodych warszawiaków, nadziei, która towarzyszyła Powstańcom w początkowej fazie Powstania, aż po śmierć, stratę i ucieczkę w marzenia. Unosimy się nad Warszawą, oglądamy tamte wydarzenia jak przez sen. Bohaterką płyty jest też sama stolica, pięknie personifikowana w utworze „Miasto Warszawa” – erotyku napisanym przez chilijskiego poetę i noblistę, Pabla Nerudę.

W oprawie graficznej płyty znalazły się powstańcze listy, zdjęcia i inne materiały należące do Piotra Blaka, który od ponad siedmiu lat prowadzi działalność poszukiwawczą związaną z kompanią „Koszta”, za co w 2022 roku otrzymał nagrodę BohaterON.

Za produkcję muzyczną albumu odpowiadał Jan Biedziak. Gościnnie wystąpili: Robert Gawliński, Natalia Szroeder, Dawid Tyszkowski i Jan Biedziak. Za oprawę graficzną odpowiada Ola Bodnaruś.

O zespole

Sorry Boys to rzadki przypadek polskiego zespołu, któremu w naprawdę udany i konsekwentny sposób udało się połączyć na swoich pięciu płytach popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami. Ich, wiedziony zjawiskowym głosem Beli Komoszyńskiej, pełen dźwiękowego przepychu art-pop nigdy nie traci wyrazistości. Podobnie jest w wypadku wydanego w 2022 roku albumu grupy pt. „Renesans”, który otrzymał nominację do nagrody Fryderyk w kategorii „Album Roku - Indie Pop”.  Zespół ma na swoim koncie milionowe odtworzenia takich singli jak „Wracam”, „Jesteś pragnieniem”, „Jadę do domu” czy „Absolutnie, absolutnie”, który stał się największym przebojem grupy, osiągając status „Platynowego Singla”. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Sorry Boys intensywnie koncertują grając trasy klubowe i uczestnicząc w najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce.