Snowblind prezentują singiel SYNDROM!

i

Autor: Materiały prasowe Zespół Snowblind z numerem "SYNDROM"

Snowblind prezentują singiel "SYNDROM"!

2022-09-15 13:00

Snowblind to powstała w 2015 roku śląska formacja, grająca szeroko pojętą mieszankę rocka i metalu. Zespół charakteryzuje się energicznymi występami live, tętniącym groovem oraz polskimi, szczerymi do bólu tekstami. W sobotę 10 września ukazał się najnowszy numer kapeli - do kawałka "SYNDROM" powstał też teledysk!

Snowblind to śląska formacja powołana do życia w 2015 r., której skład tworzy Bartek Płaszewski (wokal), Adrian Klimasz (gitara), Marcin Kaliński (bas) oraz Marcin Wyrczyński (perkusja). Muzyka Snowblind to szeroko pojęta mieszanka rocka oraz metalu. Zespół charakteryzuje się energicznymi występami live, tętniącym groovem oraz polskimi, szczerymi do bólu tekstami. W 2018 r. zespół zagrał na 24 Pol'and'Rock Festival podczas, którego wystąpił na scenie Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny. Formacja miała do tej pory przyjemność dzielić scenę z takimi zespołami jak: Nocny Kochanek, Acid Drinkers, SIQ, Bracia Figo Fagot, Materia czy Proletaryat.

Wokalista grupy Nocny Kochanek o numerze „O jeden most za daleko” i teledysku do niego

10 września miała miejsce premiera klipu do utworu "SYNDROM". Teledysk nakręcono w Apartamencie BDSM w Częstochowie. Klip powstał we współpracy z Kamilem Sikorskim z Lightowo.com. Za warstwę muzyczną tj. miks/mastering odpowiada Radek Wziątek.

"SYNDROM" to utwór, który zwraca uwagę na zjawisko jakim jest tzw. "Syndrom sztokholmski" inaczej nazywany syndromem ofiary. Jest to stan psychiczny, pojawiający się u osoby poszkodowanej w momencie, identyfikowania się ze swoim oprawcą. Zjawisko to tłumaczone jest jako nieświadomy mechanizm obronny pojawiający się w toksycznej relacji, która zapewnia ofierze przetrwanie. Utrzymywanie dobrych stosunków, zależność i przywiązanie do oprawcy jest tak silne, że "fizyczny ból i strach" staje się rutyną. Dzięki takiemu podejściu ofiara wierzy, że jest w mniejszym niebezpieczeństwie co zwiększa prawdopodobieństwo wyjścia z sytuacji bez uszczerbku na zdrowiu lub utraty życia.