Nirvsna_Seattle

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn

ze świata rocka

Słynny most, który zainspirował Kurta Cobaina, ma zostać rozebrany! Miasto ma jednak pewien plan

2024-04-08 14:01

Jak to mówią, dobrego artystę jest w stanie zainspirować wszystko, w przypadku Kurta Cobaina nawet most! To właśnie położna w rodzinnym mieście artysty, Aberdeen w Waszyngtonie, konstrukcja jest jednym z głównych motywów utworu "Something in the Way". Akurat w czasie 30. rocznicy śmierci Kurta, świat obiegła informacja, że most ma zostać zburzony...

Choć z albumu Nevermind wydane zostały cztery główne single: Smells Like Teen Spirit, Come As You Are, Lithium i In Bloom, to tak naprawdę każdy numer z płyty cieszy się dziś ogromnym uznaniem. Nie inaczej sytuacja ma miejsce w przypadku przedostatniego na trackliście (licząc również ukrytą piosenkę Endless, Nameless) Something in the Way. Kurt Cobain napisał tekst do tego kawałka jako próbę wyobrażenia sobie, jak wyglądałoby jego życie, gdyby na dłużej wylądował pod znajdującym się w jego rodzinnym Aberdeen moście Young Street Bridge, gdzie przez jakiś czas mieszkał, mierząc się z kryzysem bezdomności.

Choć utwór ten nie został wydany jako singiel, to w 2022 roku znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Batman, z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Dzięki temu znacznie wzrosła słuchalność kompozycji, a w efekcie udało się jej dotrzeć na 46. miejsce amerykańskiego Billboardu, co miało miejsce dokładnie dwadzieścia lat po tym, jak to samo osiągnął You Know You're Right, który po premierze w 2002 roku zajął pozycję 45. w tym zestawieniu.

Co tam w środku gra? Nirvana

Most zagrożony demolką!

Niestety, dokładnie w okolicach 30. rocznicy śmierci Kurta, co miało miejsce w piątek 5 kwietnia, świat obiegły wieści, że władze miasta przymierzają się do wyburzenia słynnego mostu! Ten został zbudowany w 1956 roku i aktualnie znajduje się w naprawdę tragicznym stanie...

Miasto nie jest jednak do końca przekonane do całego tego pomysłu i zdecydowanie bardziej wolałobym dokonać jego rewitalizacji, co jednak łączyć się będzie ze zniszczeniem jego oryginalnego szkieletu. Drugim pomysłem jest remont jednych części i zachowanie pozostałych w oryginalnym stanie, a trzecia idea powraca jednak do chęci całkowitego wyburzenia Young Street Bridge. Będziemy informować o dalszych szczegółach tej sprawy.

Sprawdź ciekawostki o kultowym "Nevermind"!