Slipknot ogłasza trasę z okazji 25-lecia. Niestety, nie mamy dobrych wieści dla polskich fanów

i

Autor: Amy Harris/Invision/East News Slipknot świętuje początki na trasie koncertowej

Slipknot ogłasza trasę z okazji 25-lecia. Niestety, nie mamy dobrych wieści dla polskich fanów

2023-12-12 11:16

Zespół Slipknot na dobre wkroczył na światowy rynek w 1999 roku, już za sprawą swojego debiutanckiego albumu. Prosta matematyka pokazuje jasno - już w przyszłym roku kultowy krążek skończy dokładnie 25 lat! Fani podejrzewali, że formacja nie zostawi tej okazji bez żadnej reakcji - mieli rację! Slipknot ogłosił szczegóły wyjątkowej trasy koncertowej!

Zespół Slipknot wciąż wzbudza duże emocje i zainteresowanie fanów ciężkich brzmień. Formacja pozostaje aktywna, w ubiegłym roku wydała album, The End, So Far, wciąż aktywnie koncertuje, skupia się na organizacji festiwalu Knotfest. Wiosną tego roku wygasł kontrakt grupy z dotychczasową wytwórnią, a ta ewidentnie zdecydowała się z tej okazji na pewne zmiany - pożegnanie z długoletnimi członkami: Craigem "133" Jonesem i Jay'em Weinbergiem, wypuszczanie pojedynczych singli i mrocznych klipów. Choć fani mają dość podzielone opinie na temat tego, co dzieje się wokół zespołu, to z pewnością ucieszyły ich ostatnie wieści.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Slipknot z trasą z okazji 25-lecia debiutu!

29 czerwca 1999 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album zespołu. Zatytułowany po prostu eponimem krążek zrobił bardzo dużo szumu na światowym rynku, a dziś wskazywany jest jako kultowy i szczególny dla współczesnej historii metalu. W przyszłym roku minie więc 25 lat od wydania tej płyty, a zespół postanowił uczcić ten fakt na trasie koncertowej!

Fani podejrzewali, że tak właśnie będzie już od kilku dni, powołując się na ruchu formacji w social mediach, potwierdzenie nadeszło w poniedziałek 11 grudnia. Tego dnia zespół ogłosił szczegóły serii pokazów, na której gościem specjalnym będzie Bleed From Within. Póki co mowa o kilku datach i miastach na terenie Europy i Wielkiej Brytanii, nie ma żadnych konkretów, dotyczących chociażby występów w Stanach Zjednoczonych. Niestety, na pewno nie ucieszy polskich wielbicieli Slipknota fakt, że na ogłoszonej liście zabrakło Polski. Czy sytuacja ta się zmieni? Czy grupa doda do swojego terminarza nowe miejsca i terminy? Tego nie wiadomo, pozostaje mieć nadzieję i obserwować kolejne poczynania formacji!

Listen on Spreaker.