Slipknot - mityczny album zespołu ujrzy światło dzienne? Shawn Clown Crahan zdradza

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anthony Scanga Slipknot ma ukryty album, który zamierza wydać w 2023 roku?

Slipknot - mityczny album zespołu ujrzy światło dzienne? Shawn "Clown" Crahan zdradza

2023-01-03 11:10

Wśród fanów Slipknota od lat mówi się o w pełni nagranym, ale nigdy nie wydanym albumie zespołu. Kwestię potwierdzili sami zainteresowani, zdradzając nawet tytuł mitycznego wydawnictwa - "Look Outside Your Window" i ile dokładnie złożyć by się miało na niego utworów. Czy krążek ten ujrzy światło dzienne w tym roku?

Za Slipknotem bardzo intensywny rok. Grupa koncertowała na całym świecie, w tym w Polsce, a pod koniec września wydała swój najnowszy album studyjny. Krążek The End, So Far uzyskał bardzo dobre recenzje i trafił na liczne podsumowania najlepszych albumów, które ukazały się w 2022 roku. Przed formacją nie mniej ważny okres - już za chwilę wygaśnie kontrakt z jej dotychczasową wytwórnią, co, według samych członków grupy, zapewni im prawdziwą swobodę twórczą. Ci, szczególnie Shawn "Clown" Crahan i Corey Taylor już snują plany na przyszłość. Pierwszy z Panów chciałby postawić na promocję pojedynczych singli i EP-ek, drugi zaś ma już gotowy pomysł na podwójny album koncepcyjny., Wygląda jednak na to, że Taylor i Crahan spotkali się gdzieś w połowie, a ich pierwszy krok po opuszczeniu wytwórni wcale nie będzie dotyczył żadnego z powyższych pomysłów.

Slipknot - mityczny album zespołu ujrzy światło dzienne?

Już od lat fani zespołu mówią o jego tajemniczym albumie. Miał on zostać nagrany w 2008 roku, podczas sesji do krążka All Hope Is Gone - plotki te już kilka lat temu potwierdził Corey, mówiąc, że płyta ta utrzymana jest w dużo bardziej eksperymentalnym klimacie, który może przywodzić na myśl brzmienie Radiohead. Mówi się także, że na te mityczne wydawnictwo składa się w sumie jedenaście utworów.

Teraz do tematu powrócił "Clown". W rozmowie z magazynem "Upset" powiedział on, że zespół dosłownie odlicza dni do wygaśnięcia umowy z wytwórnią Roadrunner Records, co wydarzy się dokładnie 1 kwietnia 2023 roku. Shawn zasugerował, że pierwszym krokiem Slipknota będzie skupienie się na wydawnictwie, zatytułowanym Look Outside Your Window. Crahan powiedział, że zespół nie ma większych planów na przyszłość, więc jest to dobry moment, by powrócić do tematu mitycznego wydawnictwa i nareszcie zaprezentować je fanom. Muzyk nie ukrywa, że naprawdę jest na co czekać, gdyż materiał przedstawia Coreya w świetnej formie wokalnej i prezentuje wartościowe teksty. Wprost mówi także, by nastawić się na to, że krążek ten może zirytować wiernych fanów grupy, jednak bardzo mu zależy, by materiał ten ujrzał światło dzienne. 

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

To niesamowity materiał. Nigdy nie usłyszysz drugiego takiego Coreya Taylora. Muzyka i słowa… To jedna z najlepszych rzeczy, jakie zrobiłem w swoim życiu - powiedział "Clown" w wywiadzie.