Slash

i

Autor: Rex Features/East News

Wiadomości

Slash zagrał po raz pierwszy jeden z utworów Guns N' Roses. Niespodzianka dla fanów na solowym koncercie gitarzysty

Slash odkurzył na koncercie kolejną perełkę z repertuaru Guns N' Roses. Gitarzysta dawno jej nie grał. Ostatni raz w 1992 roku! Nic dziwnego, że fani byli zaskoczeni i jednocześnie zachwyceni.

Slash odkurzył na koncercie kolejną perełkę od Guns N' Roses

Slash, wraz z Mylesem Kennedym i zespołem The Conspirators, w styczniu rozpoczął tegoroczną trasę koncertową "The River Is Rising – Rest Of The World Tour ’24" promującą album "4" (2022). W jej ramach słynny gitarzysta zawitał także do Polski (o koncercie w Katowicach pisaliśmy na naszych łamach). 

Slash na koncertach za bardzo nie gra utworów z repertuaru Guns N' Roses. Taka decyzja nie dziwi, w końcu może je regularnie wykonywać z Axlem Rosem i spółką. Gitarzysta robi jednak, na szczęście, wyjątki. 

Guns N' Roses - 5 ciekawostek o albumie 'Appetite for Destruction" | Jak dziś rockuje?

W Katowicach mogliśmy usłyszeć "Don't Damn Me", czyli kompozycję nigdy nie graną przez G'n'R na żywo. W ramach tegorocznej trasy w secie pojawił się także chociażby "Bad Apples". Natomiast 19 kwietnia w Budapeszcie fani byli totalnie zaskoczeni, bo zespół wykonał utwór "Perfect Crime" z albumu "Use Your Illusion I" (1991), całość zaśpiewał basista Todd Kerns. To kolejny rarytas na trasie. Gunsi, w całej swojej historii, zagrali go nieco ponad 30 razy (ostatni raz w 1992). 

Jak wypadło to wykonanie? Sprawdźcie w poniższym wideo:

Nowy album Slasha na horyzoncie

Slash w tym roku wyda kolejny solowy krążek. Tym razem jednak bez pomocy Mylesa Kennedy'ego i muzyków The Conspirators. Album, zatytułowany "Orgy of the Damned", pojawi się na półkach sklepowych 17 maja (ukaże się nakładem Gibson Records). Otrzymamy wydawnictwo pełne bluesowych standardów z gościnnym udziałem rockowych gwiazd (m.in. Brian Johnson, Iggy Pop czy Billy Gibbons). 

Oto najlepsze gościnne występy Slasha: