Slash

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Slash i Chris Stapleton w coverze klasyka Fleetwood Mac! "Oh Well" to muzyczna magia!

2024-04-12 15:15

SLASH, kultowy gitarzysta i autor tekstów, ogłosił premierę swojego długo oczekiwanego szóstego solowego albumu “Orgy of the Damned”. Krążek ukaże się 17 maja nakładem Gibson Records i można go zamówić w przedsprzedaży TUTAJ. 12 kwietnia SLASH wypuścił nowy utwór „Oh Well”, w którym na wokalu występuje wyjęta spod prawa gwiazda country Chris Stapleton. Slash zaskakuje tutaj transcendentnym, elektryzującym, przesiąkniętym bluesowo-folkowym podejściem do perełki Fleetwood Mac, napisanej przez pierwotnego założyciela Petera Greena.

A więc to jest oryginalny Fleetwood Mac, założony przez Petera Greena, jednego z najwybitniejszych piosenkarzy, autorów tekstów i gitarzystów. Jest mniej kojarzony przez publiczność, ale nam, gitarzystom, bardzo dobrze znany jest z brytyjskiego bluesa z lat 60., z Erikiem Claptonem, Jeffem Beckiem i Nickiem Taylorem. W pewnym sensie miał on nieszczęśliwą przygodę z narkotykami i zniknął na początku swojej kariery, ale miał kilka świetnych, cholernych piosenek, a „Oh Well” jest jedną z moich ulubionych. Pamiętam, że słyszałem ten numer w radiu, kiedy miałem prawdopodobnie 13 lat, często puszczali zarówno starszą wersję Fleetwood Mac, jak i nową wersję zespołu ze Stevie Nicks i Lindsey Buckingham. Zawsze uwielbiałem ten utwór i jest tam świetny gitarowy riff. Wykonywałem ten numer z Blues Ball w latach 90. i grałem to na żywo tu i tam. Od początku wiedziałem, że chcę nagrać ten numer na ten album. Była to także jedna z piosenek, do której próbowałem znaleźć odpowiedniego wokalistę. Jednym z pomysłów, jaki miałem, był Chris Stapleton, który jest dziś jednym z najwybitniejszych piosenkarzy i autorów tekstów. Ma też szorstki i charakterystyczny głos, więc zadzwoniłem do niego i wykonał niesamowitą robotę. To znaczy, jego głos jest świetny - mówi Slash.

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Hołd dla bluesa

Żywy hołd złożony bluesowi, “Orgy of the Damned” to zbiór 12 dynamicznych utworów, które wstrząsają i ożywiają klasykę bluesa poprzez organiczne podejście. Celebrując zarówno dobrze znane, jak i w dużej mierze nieodkryte utwory, SLASH oferuje nostalgiczny ukłon w stronę przeszłości, jednocześnie ożywiając te kompozycje swoją niepowtarzalną grą na gitarze i duchem współpracy. Przy tworzeniu “Orgy of the Damned” uznany gitarzysta ponownie nawiązał współpracę ze znanym producentem Mikem Clinkem i zaprosił do współpracy różnorodnych wokalistów, do których zaliczają się: Gary Clark Jr, Billy F. Gibbons, Chris Stapleton, Dorothy, Iggy Pop, Paul Rodgers, Demi Lovato, Brian Johnson, Tash Neal, Chris Robinson i Beth Hart. Aby uzupełnić swój zespół w studiu i w trasie, SLASH ponownie połączył siły z dwoma kolegami z zespołu Blues Ball z lat 90., basistą Johnnym Griparicem i klawiszowcem Teddym Andreadisem, a także zaprosił perkusistę Michaela Jerome'a i piosenkarkę/gitarzystę Tash Neal.

“Orgy of the Damned” obejmuje szeroką gamę stylów w obrębie gatunku bluesa, od optymistycznego, hałaśliwego podejścia w „Crossroads” Roberta Johnsona po żałobną, brzęczącą wersję „Stormy Monday” T. Bone Walkera. Niektóre z piosenek, jak „The Pusher” Steppenwolfa, „Key to the Highway” Charliego Segara i „Born Under a Bad Sign” Alberta Kinga, zostały wykonane przez Slash’s Blues Ball, podczas gdy inne, jak „Living for the City” Steviego Wondera”, były od dawna ulubionymi numerami Slasha. „Hoochie Coochie Man”, napisany przez Williego Dixona i rozsławiony przez Muddy’ego Watersa w 1954 roku, ukazuje naturę chwili i niepohamowaną energię “Orgy of the Damned” z Billy F. Gibbonsem z Z.Z. Top na gitarze i wokalu. Grupa udała się do sali prób w North Hollywood i zaczęła wykonywać uduchowione, szalone wersje klasycznych piosenek. Wszystko było grane na żywo w pomieszczeniu, z naciskiem na improwizację, co zaowocowało kolekcją dynamicznych, pełnych energii utworów, które są natychmiastowo i wyraźnie znajome.

Slash organizuje własny festiwal

Aby uczcić nadchodzącą nową płytę, SLASH utworzył bluesowy all – star band , który dołączy do niego na jego nowo ogłoszonym festiwalu S. E. R. P. E. N. T. ,odbywającym się tego lata w Ameryce Północnej, w skład tego line-upu wchodzą: Warren Haynes Band, Keb ‘Mo, Christone „Kingfish” Ingram, Robert Randolph, Samantha Fish, Eric Gales, ZZ Ward, Jackie Venson i Larkin Poe. Festiwal S. E. R. P. E. N. T. , który oznacza Solidarność, Zaangażowanie, Przywrócenie, Pokój, Równość i Tolerancję, zgromadzi fanów, aby świętować ducha bluesa, podnieść świadomość i zebrać fundusze dla wielu organizacji charytatywnych, które podnoszą na duchu zmarginalizowane społeczności, wspierają inicjatywy na rzecz zdrowia psychicznego i podzielają regenerujący nacisk SLASH’a na podnoszenie jakości życia z korzyścią dla wszystkich. Część wpływów ze sprzedaży każdego pakietu VIP i biletów festiwalowego S. E. R. P. E. N. T. zostanie przekazana bezpośrednio następującym organizacjom charytatywnym wybranym przez SLASHa: The Equal Justice Initiative, Know Your Rights Camp, The Greenlining Institute, War Child, oraz National Alliance on Mental Illness. Festiwal S.E.R.P.E.N.T nawiązał współpracę z PLUS1.ORG, aby wspierać te działania charytatywne.

Legenda światowego rocka

Zdobywca nagrody GRAMMY, światowej sławy gitarzysta rockowy, który gra w Guns N’ Roses i grał dawniej w Velvet Revolver, a także w swoich własnych grupach Slash’s Snakepit i Slash Ft. Myles Kennedy & the Conspirators wydał w sumie pięć albumów solowych, a teraz sześć z nadchodzącym „Orgy of the Damned”. Po zdobyciu szczytów list przebojów dzięki swojemu pierwszemu solowemu krążkowi „Slash” (2010) – na którym w roli wokalistów wystąpili Ozzy Osbourne, Chris Cornell, Fergie, Myles Kennedy, Iggy Pop, Beth Hart i nie tylko – założył solową grupę Slash Ft. Myles Kennedy & the Conspirators i z tym zespołem koncertuje na całym świecie i wspólnie tworzą muzykę nieprzerwanie od ponad dekady. Slash Ft. Myles Kennedy & The Conspirators wydali cztery albumy, w tym czwarty z 2022 roku, który ukazał się nakładem Gibson Records i zadebiutował jako najlepiej sprzedający się album hardrockowy w tygodniu od premiery. Przez lata SLASH sprzedał ponad 100 miliów egzemplarzy płyt, w 2012 roku wraz z Guns N' Roses został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame i zajął 2. miejsce (po Jimim Hendrixie) na liście „10 najlepszych gitarzystów elektrycznych” magazynu TIME. Ponownie dołączył do Guns N’ Roses w 2016 roku, aby wziąć udział w historycznej i trwającej światowej trasie koncertowej, a obecnie jest w trakcie globalnej trasy ze swoją grupą Slash Ft. Myles Kennedy& the Conspirator. SLASH oficjalnie wyda swój szósty solowy album zatytułowany „Orgy of the Damned” 17 maja 2024 roku nakładem Gibson Records.

Sprawdź poniżej najlepsze gościnne występy Slasha!