Skrócony pokaz i odwołany koncert Metalliki! Problemy zdrowotne Jamesa Hetfielda

i

Autor: CHRISTIAN PETERSEN/Getty AFP/East News Komplikacje w Metallice

Skrócony pokaz i odwołany koncert Metalliki! Problemy zdrowotne Jamesa Hetfielda

2023-09-04 12:00

Metallica nie zwalnia tempa i wciąż intensywnie promuje swój najnowszy album na monumentalnej trasie "M72 World Tour". Do tej pory seria pokazów przebiegała bez komplikacji - aż do teraz. Pewne problemy wystąpiły już na pierwszym występie w Phoenix, aż w końcu drugi koncert został odwołany i przeniesiony na inny termin. Wszystko to ze względu na chorobę Jamesa Hetfielda.

Rok 2023 Metallica z pewnością może już zaliczyć do udanych. Świetne przyjęcie albumu 72 Seasons i promujących go singli, ogromne zainteresowanie fanów, w szczególności najnowszą trasę formacji. Pod koniec kwietnia, kilka dni po premierze płyty, legenda thrash metalu wyruszyła w najnowszą trasę koncertową, na której intensywnie promuje najnowsze wydawnictwo. Formacja od początku zachwyca formą, a nam będzie dane się o tym przekonać już 5 i 7 lipca przyszłego roku w ramach dwóch pokazów na warszawskim PGE Narodowym.

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Problemy na trasie Metalliki

James, Lars, Kirk i Robert od początku stają na wysokości zadania, a ich umiejętności i moc do grania na nowej trasie są bardzo dobrze oceniane, zarówno przez fanów, jak i krytyków. Cała "M72 World Tour", mimo swojej dość wymagającej formy, przebiegała bez żadnych komplikacji - aż do dziś.

W piątek 1 września zespół wystąpił w ramach pierwszej nocy w Phoenix. Jak wskazywały osoby, będące na miejscu, pokaz został skrócony z 16-utworowego setu na rzecz 14-utworowego. Recenzenci pisali także, iż od pewnego momentu James śpiewał coraz mniej, a rolę wokalisty niejako przejęła publiczność, muzyk za to w końcu ostatecznie stracił głos.

James Hetfield ma COVID!

W sobotę w godzinach wieczornych w social mediach zespołu pojawiło się zdjęcie, przedstawiające dłoń Jamesa obok wyraźnie pozytywnego testu na COVID. W opisie poinformowano, iż ze względu na infekcję, zaplanowany na niedzielę drugi pokaz w Phoenix musi zostać przełożony i odbędzie się w sobotę 9 września. Zdrowia dla Papy Heta!