Sheryl Crow

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Sheryl Crow wydała nowy album. Tak brzmi ewolucja

2024-04-10 13:48

Zdobywczyni dziewięciu nagród Grammy Sheryl Crow prezentuje swój nowy album. Wydane nakładem The Valory Music Co. „Evolution” jest 11. studyjnym krążkiem artystki. Producentem złożonego z dziewięciu premierowych utworów krążka jest Mike Elizondo (Dr. Dre, Maroon 5, Keith Urban, Gary Clark Jr.).

W ramach promocji krążka Sheryl zawitała m.in. do „Good Morning America”, gdzie podczas elektryzującego występu wykonała piosenkę tytułową. Gwiazda pojawiła się również w „Late Night with Seth Meyers”. Na „Evolution” znalazły się m.in. znane z singli „Do It Again”, „Alarm Clock” i „Digging in the Dirt” z gościnnym udziałem Petera Gabriela. Ten ostatni, będący coverem utworu Gabriela z albumu „Us”, jest dostępny jedynie w wersji Digital Deluxe albumu.

Single spotkały się z uznaniem krytyków. Redakcja „American Songwriter” chwaliła „Alarm Clock”, nazywając go „podnoszącym na duchu rockowym kawałkiem, przywołującym ducha Sheryl z lat 90.”. „The New York Times” docenił piosenkę tytułową, w której Crow porusza temat sztucznej inteligencji, z kolei portal Consequence zauważył, że choć Sheryl zachowała ducha oryginału „Digging in the Dirt”, nadała mu mocniejszy, rockowy wydźwięk.

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów

Nie dotrzymała słowa!

Po premierze „Threads” (2018) Crow publicznie zapowiedziała, że nie wyda więcej pełnowymiarowego krążka. „Evolution” jest więc nie lada niespodzianką dla fanów. Na „Evolution” słyszymy artystkę w jej najbardziej autentycznym, ludzkim wydaniu.

Dzięki streamingowi wszystko jest teraz zorientowane na pojedyncze piosenki, tymczasem tworzenie albumu to ogromne przedsięwzięcie. Zaczęłam wysyłać Mike’owi pojedyncze demówki, ale piosenki po prostu wypływały ze mnie i w pewnym momencie oczywistym stało się, że będzie z tego album. Muzyka i teksty pochodzą z siedzenia w ciszy i pisania z głębi duszy. Powiedziałam, że nigdy więcej nie nagram płyty. Myślałam wtedy, że to bez sensu, ale muzyka po prostu bierze się z mojej duszy. Mam nadzieję, że każdy kto usłyszy tę płytę, także będzie mógł to poczuć – deklaruje gwiazda.

O artystce

Sheryl Crow jest ikoną amerykańskiej muzyki. Jej płyty sprzedały się dotychczas na całym świecie w nakładzie ponad 35 mln egzemplarzy. Siedem z nich było notowanych w Top 10, a pięć uzyskało multiplatynowy status. Wśród artystów wskazujących Sheryl jako swoją inspirację bądź coverowali jej piosenki, można wymienić m.in. Phoebe Bridgers, H.E.R., Haim, Maren Morris, Lorde, Sasami czy Brandi Carlile.

Poniżej sprawdź nasz wybór najważniejszych zagranicznych wokalistek rockowych!